Hipochondria

Hipochondrii jest przekonanie, że fizyczne objawy są objawy poważnej choroby, nawet jeśli nie ma medycznych dowodów na obecność choroby. powoduje, że ludzie hipochondrii są zbyt skoncentrowane na ich zdrowie fizyczne. Mają nierealistyczne obawy o poważne choroby. Zaburzenie to występuje równie u mężczyzn i kobiet.
sposób ludzie z hipochondrii myśleć o ich fizycznych objawów może uczynić je bardziej prawdopodobne, że ten warunek. Jak się skupić i martwić się o doznania fizyczne, cykl rozpoczyna się objawy i obawy, które mogą być trudne do zatrzymania.
Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ludzie z hipochondrii nie celowo stworzyć te objawy ( symulowanie ). Nie są w stanie kontrolować objawów. Ludzie którzy mają historię przemocy fizycznej lub seksualnej są bardziej narażone na tę chorobę. Jednak nie oznacza to, że każda osoba z hipochondrii zaburzenia ma historię nadużywania.
Objawy Ludzie hipochondrii nie są w stanie kontrolować swoje lęki i obawy,. Często uważają, każdy objaw lub uczucie jest oznaką poważnej choroby.
Oni szukają otuchy ze strony rodziny, przyjaciół, czy placówek służby zdrowia na bieżąco. Czują się lepiej w krótkim czasie w większości, a potem zaczyna się martwić o takie same objawy, czy o nowych objawów.
Objawy mogą zmieniać i zmienić, a często są niejasne. Ludzie z hipochondrii często bada własne ciało.
Ci, którzy są dotknięci mogą uznać, że ich strach o poważną chorobę jest nieuzasadnione lub nieuzasadnione. Egzaminy i Tests Physical badania, aby wykluczyć illness Psychiatric ocenę wykluczyć inne powiązane disorders Treatment Ważne jest, aby mieć wsparcie relacji z opieki zdrowotnej usługodawcy. Należy mieć tylko jeden podstawowej opieki zdrowotnej w celu uniknięcia zbyt wielu testów i procedur.
lekarz powinien powiedzieć, że nie chorują, ale to nadal obserwacja medyczna pomoże kontrolować objawy. Ludzie z hipochondrii czuć niebezpieczeństwie rzeczywistym, więc objawy ich choroby nie powinno się odmawiać lub kwestionowane. Antydepresanty takich jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ( S S R I) może pomóc zmniejszyć obawy i fizyczne objawy tej choroby.
Znalezienie psychicznego z lekarzem, który ma doświadczenie w leczeniu tego zaburzenia z terapią Talk ( psychoterapia) może być pomocna. Behawioralnej ( C B T),rodzaj terapii rozmowy, może pomóc uporać się z bólem. W trakcie leczenia, dowiesz się: Aby rozpoznać, co wydaje się mieć objawy worse To opracowania metod radzenia sobie z symptoms To zachować się bardziej aktywne, nawet jeśli jeszcze symptoms Outlook (prognoza ) zaburzenie jest zazwyczaj długi. Możliwe Complications Complications od inwazyjnego badania szukać przyczyny symptoms Dependence na przeciwbólowych lub sedatives Depression i lęku lub czasu disorder Lost paniki z pracy z powodu częstych spotkań z opieki zdrowotnej providers When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem.
Alternatywne Nazwy hipochondria Referencje Greenberg D B, Braun I M, Cassem N H. Funkcjonalne objawy somatyczne i zaburzenia somatyczne. W: Stern T A, Rosenbaum J F, Fava M, Biederman J, Rauch S L, eds. Massachusetts General Hospital Comprehensive Clinical Psychiatry.1 wyd. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 24.
Witthà ¶ ft M, Hiller W. Psychologiczne podejście do źródeł i metod leczenia zaburzeń somatyczne. Annu Rev Clin Psychol.2010 ; 6:257-283.
de Gruy F V. Pacjent somatycznych. In: Rakel R E, ed. Podręcznik Medycyny Rodzinnej.7-sze ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 61.
Data aktualizacji: 09.08.2010 aktualizacja przez : Linda Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine, Instruktor i Michelle Benger Merrill, M D, w. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Dowiedz się więcej:
lek na prostatę w tej chwili.

Reklamy

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: