Przykurcz niedokrwienny Volkmann w

Przykurcz Volkmann jestdeformacja dłoni, palców i nadgarstka spowodowane szkody do mięśni przedramienia.
Zobacz także : zespół przedziału Przyczyny przykurcz Volkmann to występuje, gdy brak jest przepływu krwi ( niedokrwienie) do przedramienia. To zwykle występuje, gdy ciśnienie wzrasta ze względu na obrzęk,stan zwany zespół ciasnoty.
Trauma do ramienia, w tym zgniecenia lub pęknięcia, może prowadzić do obrzęku, który naciska na naczynia krwionośne i może zmniejszyć przepływ krwi do ramienia. Długotrwały spadek przepływu krwi będzie szkodzić nerwy i mięśnie, powodując ich się sztywny ( blizny ) i skrócone. Gdy skrócenie mięśni, ściąga w złącza na koniec mięśnia jak to zwykle, jeśli były zawarte. Ale dlatego, że jest sztywny,wspólna pozostaje wygięty i nie może wyprostować. Stan ten nazywany jestprzykurcz.
W przykurczu Volkmann się, mięśnie przedramienia są poważnie ranne. To prowadzi do przykurczu deformacje palców, dłoni i nadgarstka.
Istnieją trzy poziomy nasilenia w przykurczu Volkmann to :
Mild – przykurcz z dwóch lub trzech palców tylko z braku lub ograniczonej utraty feeling Moderate – wszystkie palce są zgięte ikciuk jest zablokowany. Inne warunki, które mogą powodować wzrost ciśnienia w przedramieniu to:
Animal przedramię bites Any fracture Bleeding disorders Burns Excessive exercise Injection niektórych leków do forearm Symptoms Głównym objawem jest ból, że nie poprawi się z resztą lub leki przeciwbólowe, a nadal się. Jeżeli ciśnienie jest kontynuowane, nie będzie :
Zmniejszona sensation Paleness z skin Weakness Exams i Tests Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie. Jeśli masz zespół ciasnoty w przedramieniu, trzeba będzie silny ból, gdy lekarz przesuwa palcami w górę iw dół. Przedramienia może być bardzo spuchnięta i lśniące. Poczujesz ból, gdy przedramię jest wyciskany.
Rozpoznanie można potwierdzić z testu, który bezpośrednio mierzy ciśnienie w obszarze. Wiąże się to z nakłucie obszarze zagrożonym. Igła jest dołączony do miernika ciśnienia. Istniejespecyficzny poziom ciśnienia, który potwierdza rozpoznanie zespołu ciasnoty przedziałów. Leczenie obejmuje zmniejszając ciśnienie w przedramieniu. Nadgarstek i palce mogą być rozciągane tak, że są one w wygięte (zgięcie ) dla uniknięcia przykurcz. Palce i dłoń, są przenoszone do uniknięcia sztywności.
Leczenie Jeśli jestprzedramię lub złamanie łokcia, należy użyć procy lub szyna zachować obszar nadal i podnieś ramię powyżej poziomu serca. Pomaga to zapobiec dalszym szkodom i nadmierną opuchliznę.
najlepsze leczenie jest wczesna operacja uwolnienia ciśnienia w przedramieniu przed jakiegokolwiek stałego urazu mięśni i nerwów występuje. Chirurgia rekonstrukcyjna przedłużać i czasem przenieść mięśni należy spróbować odzyskać jakieś funkcji ręki.
Outlook ( Prognoza ) Jak dobrzeczłowiek nie zależy od wagi i stopnia zaawansowania choroby w czasie leczenia jest uruchamiany.
Jeśli operacja, aby zmniejszyć nacisk jest wykonywana przed trwałe szkody, wówczaswynik jest zazwyczaj doskonałe. Rany są zazwyczaj otwarte ( pokryte opatrunku sterylnej ) i zamknięte później ( zazwyczaj 48 – 72 godzin później ) podczas drugiej operacji, poustąpieniu obrzęk. Czasami kilka zabiegi są ​​potrzebne, aby zamknąć ranę bezpiecznie. Jeśli jest wysokie ciśnienie przedramienia przez dłuższy czas, mięśnie i nerwy trwałe uszkodzenie. Jeślinerw skompresowane dłużej niż 12 do 24 godzin, zazwyczaj będzie się trwale uszkodzony. Ludzie z łagodnymi przykurczy mięśniowych udziałem tylko kilku palców mają większą szansę na powrót do normalnego funkcjonowania. Ludzie, którzy tracą normalne funkcjonowanie wszystkich mięśni, które poruszają się na palce i nadgarstek trzeba główną chirurgii rekonstrukcyjnej i nie mają całkowite wyzdrowienie.
Możliwa Powikłaniacięższyprzykurcz,gorzejfunkcja ręki i nadgarstka. W ciężkich przypadkach,ręka może nie działać w ogóle, a może masz utratę czucia (uczucie ) w obszarze. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktuj się z lekarzem o terminie, jeśli miały obrażenia łokcia lub przedramienia i opracowali obrzęk.
Alternatywne przykurcz niedokrwienny nazwy Referencje Jobe M T. Zespoły przedziału i przykurcz Volkmann. W: Canale S T, Beaty J H, red.. Operacyjne Ortopedyczno Campbella.11 ed. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2007 : rozdz 71.
Hensinger R N. Powikłania złamań u dzieci. W: Zielonej N E, Swiontkowski M F, red.. Skeletal Trauma u dzieci.4th ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2008 : rozdz 6.
Data aktualizacji: 28.07.2010 aktualizacja przez : Linda J. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine, a C. Benjamin Ma, M D, adiunkt, starszy, Sports Medicine and Service Shoulder, U C S F Klinika Ortopedii. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Naucz się czegoś jeszcze:
zdrowe serce kiedy będziesz mógł.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: