Przepukliny rozworu przełykowego

Hiatal przepukliny jeststan, w którym część żołądka wystaje w górę do klatki piersiowej, przez otwór w membrany. Membrana jestarkusz mięśnia, który oddziela klatkę piersiową od jamy brzusznej. Jest on stosowany w oddychaniu. powoduje przyczyna nie jest znana, ale hiatal przepukliny może być ze względu na osłabienie tkanki nośnej. Zwiększenie wiek, otyłość i palenie są znane czynniki ryzyka u dorosłych. Dzieci z tą chorobą są zazwyczaj rodzi się z nim ( wrodzone). Często występuje z refluksem żołądkowo-przełykowym u niemowląt.
przepukliny rozworu przełykowego są bardzo częste, zwłaszcza u osób powyżej 50 lat. Ten stan może spowodować cofanie ( refluks ) soku żołądkowego z żołądka do przełyku.
Symptoms Chest pain Heartburn, gorzej, gdy pochylił się lub leżącej down Swallowing trudności Przepukliny rozworu przełykowego przez siebie rzadko powoduje objawy. Ból i dyskomfort zwykle dzięki wrzenia kwasu żołądkowego, powietrzem lub żółć.
Egzaminy i Tests Barium jaskółka x- ray Esophagogastroduodenoscopy ( E G D) Leczenie Cele leczenia są do łagodzenia objawów i zapobiegania powikłaniom.
Zmniejszenie cofaniu się treści żołądkowej do przełyku (refluks żołądkowo-przełykowy ) będzie łagodzenia bólu. Leki, które neutralizują kwas żołądkowy, zmniejsza wytwarzanie kwasów, lub wzmocnieniedolnego zwieracza przełyku (mięsień, który zapobiega kwasu z kopii zapasowej do esphagus ) mogą być określone.
Inne środki w celu zmniejszenia objawów należą: Unikanie dużych lub ciężkich meals Not leżącej lub pochylając się nad tuż po wadze meal Reducing i nie palić Jeśli środki te nie kontrolować objawy, lub.
Outlook ( Prognoza ) Leczenie może złagodzić większość objawów przepukliny rozworu przełykowego.
Możliwa Complications Pulmonary (płuca) aspiration Slow krwawienie i niedokrwistość z niedoboru żelaza (z powodu dużej przepukliny ) Uduszenie ( zamykania ) z hernia When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeżeli: You.
Alternatywne Nazwy Przepuklina – hiatal Referencje Richter J E, Friedenberg F K. Refluks żołądkowo-przełykowy. W: Feldman M, Friedman L S, Brandt L J, eds. Sleisenger \u0026 Fordtran się z przewodu pokarmowego i choroby wątroby.9-ga ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2010 : rozdz 43.
Data aktualizacji: 11.08.2011 aktualizacja przez : George F. Longstreth, M D, Klinika Gastroenterologii, Kaiser Permanente Medical Care Program San Diego, Kalifornia. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Dowiedz się więcej:
cetyryzyna teraz.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: