Jelita niedokrwienie i zawał

Jelit i niedokrwienia serca jest uszkodzenie ( niedokrwienia ) lub śmierć ( Q) części jelita powodu zmniejszenia dopływu krwi. Przyczyny Istnieje kilka możliwych przyczyn niedokrwienia i zawału jelit.
Przepuklina Jeżelijelito przenosi się w niewłaściwym miejscu lub staje się splątane, to może prowadzić do niedokrwienia jelita.
Zrosty jelito może się w pułapce blizny z poprzednich operacji ( zrosty ). Może to prowadzić do niedokrwienia Nieleczone.
zator skrzep krwi z serca lub głównych naczyń krwionośnych może podróżować za pośrednictwem krwi i blokują jedną z tętnic zaopatrujących jelita. Ludzie, którzy mieli zawał serca lub którzy mają zaburzenia rytmu serca, takich jak migotanie przedsionków, są narażeni na ten problem.
Zakrzepica tętnicza : Tętnice, które dostarczają krew do jelita może być tak spadł z miażdżycy (cholesterolu nagromadzonych ), że stają się one zablokowane. Kiedy tak się dzieje w tętnicach serca, powoduje atak serca. Gdy to się stanie, w tętnicach jelitach powoduje niedokrwienia jelit.
Zakrzepica żylna Żyły przewożące krew od jelit może zostać zablokowane przez skrzepy krwi. Ta krew blokuje przepływ do jelit. To jest bardziej powszechne u osób z chorobami wątroby, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia lub krwi.
Niskie ciśnienie krwi : bardzo niskie ciśnienie krwi u pacjentów, którzy już zwężenie tętnic jelitowych może również powodować niedokrwienie jelit. Zazwyczaj ma to miejsce u pacjentów bardzo źle innych powodów. Można go porównać do utraty ciśnienia wody w wężu częściowego zablokowania.
Objawy objawem niedokrwienia jelit cechą jest ból brzucha. Inne objawy to : Diarrhea Fever Vomiting Exams i badania Badania laboratoryjne mogą wykazywać wysoką białych krwinek ( W B C) licznika (marker infekcji) oraz zwiększoną kwasu w krwiobiegu. Może być krwawienia w przewodzie pokarmowym.
Inne testy to:
Angiogram C T skan U S G abdomen Doppler z brzucha \u003c P\u003e Żaden z tych testów są niezawodne, jednak. Czasami jedynym pewnym sposobem na diagnozowanie niedokrwienia jelit jest z zabiegu chirurgicznego.
Leczenie Leczenie zwykle wymaga operacji. Części jelita umarł są usuwane, a na pozostałe końce zdrowych jelit ponownie połączony. W niektórych przypadkach,ileostomia kolostomii lub potrzeba. Niedrożność tętnic do jelita zostanie rozwiązany, jeśli to możliwe.
Outlook ( Prognoza ) niedokrwienie jelit jestpoważną chorobą, która może prowadzić do śmierci, jeśli nie traktuje szybko. Perspektywa zależy od przyczyny. Dobre wyniki można uzyskać w leczeniu polecenia.
Możliwa Powikłania jelitowe sercowego może wymagać kolostomii lub ileostomii, które mogą być krótkotrwałe lub trwałe. Zapalenie otrzewnej jest powszechne w tych przypadkach.
Niektórzy ludzie do ciężkiej choroby, z gorączką i zakażeniem krwi ( posocznica). Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakieś silne bóle brzucha. Zapobieganie Środki zapobiegawcze to: Kontrola czynniki ryzyka, takie jak nieregularne bicie serca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki nie cholesterol Do palić jeść pożywne diet Quickly traktować hernias Alternative Nazwy martwicę jelit ; niedokrwienna jelit ;. Choroby naczyń przewodu pokarmowego. In: Goldman L, Schafer A I, eds. Cecil Medicine.24-ta ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 145.
Data aktualizacji: 18.02.2012 Zaktualizowano przez: David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Dowiedz się więcej:
zdrowe stawy jeśli zechcesz.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: