Hipoplazji lewego serca

Niedorozwój lewego serca występuje, gdy części lewej strony serca ( mitralnej, lewej komory, zastawki aortalnej i aorty ) nie całkowicie rozwój. Warunkiem jest obecna w chwili urodzenia (wrodzone).
Przyczyny hipoplazji lewego serca jestrzadkim typem wrodzonej wady serca. To jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet. jak większość wad wrodzonych serca, nie jest znana przyczyna. Około 10 % pacjentów z zespołem hipoplazji lewego serca, mają także inne wady wrodzone.
problem rozwija przed urodzeniem, kiedylewej komory i inne struktury nie rosną prawidłowo, w tym : aorty – zbiornik krwi, który przenosi tlen bogatą krew z lewej komory docałego. W większości przypadków,po lewej komory i aorty są znacznie mniejsze niż normalne. u pacjentów z tą chorobą, z lewej strony serca jest w stanie wysłać ilości krwi do ciała. W rezultacie, po prawej stronie serca zwiazany obiegowa obu płuc i ciała. Prawa komora może wspierać krążenie obu płuc i ciała na chwilę, ale to dodatkowe obciążenie ostatecznie powoduje prawą stronę centrum na porażkę.
jedyną możliwością przetrwania jestpołączenie pomiędzy prawej i lewej komory serca, lub między tętnic i tętnic płucnych ( naczynia krwionośne dostarczające krew do płuc). Dzieci są zwykle rodzi się z dwóch takich połączeń : otworu owalnego (dziura między prawego i lewego ), przewód tętniczy (mały Vesel krwi łączący aortę do tętnicy płucnej ) Oba połączenia normalnie.
W dzieci z zespołem hipoplazji lewego serca, krwi z prawej komory serca przemieszcza się przezprzewód tętniczy. To jestjedyny sposób, aby dostać się do krwi w organizmie. Jeślitętniczy przewód może się zamknąć w dziecka z zespołem hipoplazji lewego serca,pacjent może szybko umrzeć, ponieważ krew nie będzie pompowana do ciała. Dzieci z zespołem znanym hipoplazją lewego serca są zwykle zaczęły się na medycynie, aby utrzymaćotwarty przewód tętniczy. ponieważ nie ma i nie ma przepływu z lewego serca, krwi, powrót do serca z płuc musi przejść przez otwór owalny lub defekt przegrody przedsionkowej (otwór łączący do komory zbierania po lewej. Jeśli nie ma foramen ovale, lub jeśli jest ono zbyt małe, dziecko może umrzeć. Pacjenci z tego problemu mają otwór otwarte pomiędzy ich przedsionków, albo chirurgicznie lub za pomocą cienkiej, giętkiej rurki ( cewnikowanie serca ).
Objawy Początkowonoworodków z hipoplazji lewego serca może wyglądać normalnie. Objawy występują zwykle w ciągu pierwszych kilku godzin życia, choć może to trwać nawet do kilku dni do wystąpienia objawów. Te objawy mogą obejmować :
Niebieskawy ( sinica ) lub słabe ręce color Cold skóry i stóp ( kończyn ) pulse Poor Lethargy Poor karmienia i feeding Pounding heart Rapid breathing Shortness z oddechowego u zdrowych noworodków, niebieskawy kolor w rękach i stopach jest odpowiedzią na.
Jednak,niebieskawy kolor w klatce piersiowej lub brzucha, wargi i język jest nieprawidłowy (tzw. sinica centralna ). Toznak, że nie ma wystarczającej ilości tlenu w krwi. Central sinica często zwiększa się z płaczem. Egzaminy i Badaniafizykalne mogą wykazywać objawy niewydolności serca :
szybciej niż normalnie rate Lethargy Liver serca oddychania enlargement Rapid także,impulsu w różnych miejscach ( na rękę, w pachwinie, i inni) mogą. Są to zazwyczaj (ale nie zawsze) nieprawidłowe odgłosy serca podczas słuchania piersi.
Testy mogą obejmować:
Cardiac catheterization E C G Echocardiogram X -ray z chest Treatment Gdydiagnoza hipoplazji lewego serca jest wykonane,dziecko zostanie przyjęte do oddział intensywnej terapii. Maszyna oddechowe ( respirator ), może być konieczne, aby pomóc dziecku oddychać. Lek o nazwie prostaglandyny E1 jest używany do utrzymywania we krwi krążącej w organizmie, utrzymującotwarty przewód tętniczy.
Te środki nie rozwiązują problemu. Warunek zawsze wymaga operacji.
Pierwsza operacja, zwanaoperacja Norwood, nastąpi w ciągu dziecka kilka pierwszych dni życia. I etap procedury Norwood polega budowanie nowego aorty przez : Używanie płuc zawór i artery Connecting do aorty i hipoplazji stary tętnic wieńcowych nanowy aorta Removing ściany między przedsionków ( atrial septum) Making sztuczne połączenie z albo. Dziecko musi przyjmować codziennie leki i być ściśle przestrzegane przez kardiologa dziecięcego, który określi, kiedydrugi etap zabiegu należy zrobić.
Stage I I operacji nazywa się bocznik Glenna lub hemi- Fontan procedury. Ta procedura łączy główną żyłę niebieski przenoszenia krwi od górnej części korpusu (żyły głównej górnej ) bezpośrednio do naczyń krwionośnych w płucach ( tętnice ) do rozprowadzania tlenu. Operacja jest zwykle robi, gdy dziecko ma od 4 do 6 miesięcy życia.
W czasie I i I I etapu, dziecko nadal może się nieco niebieski ( sine ).
Etap I I I,ostatni etap, nazywany jestprocedura Fontan. Reszta na żyły odprowadzające krew z niebieskiego ciała (żyły głównej dolnej ) są podłączone bezpośrednio do naczyń krwionośnych do płuc. Prawa komora teraz służy tylko jako komory pompowania dla ciała (już nie płuc i ciała). Zabieg ten przeprowadza się zwykle, gdydziecko ma 18 miesięcy – 3 lat. Po tym ostatnim etapie,nie jest dla dziecka niebieska.
Niektórzy pacjenci mogą potrzebować więcej zabiegów w ich 20s i 30s, jeśli rozwiną trudny do kontrolowania rytmu lub inne powikłania procedury Fontan.
W niektórych szpitalach, przeszczep serca jest uważanelepszym wyborem niż trzy- etapowy proces chirurgii. Jednakże, istnieje kilka wpłat serca dostępne dla małych dzieci.
Outlook ( Prognoza ) Nieleczony zespół hipoplazji lewego serca jest śmiertelne. Przeżycia dla inscenizacji naprawy rosnąć jako technik chirurgicznych i opieka po zabiegu poprawy. Przeżycie po pierwszym etapie jest ponad 75 %.
Przekonanie dziecka wynik po operacji zależy od wielkości i funkcji prawej komory. Możliwe powikłania Powikłania to:
blokada sztucznej biegunki shunt Chronic (od choroby zwanej utraty białka enteropatii ) płynu w jamie brzusznej (wodobrzusze ) i płuc ( wysięk opłucnowy) failure Irregular serca, szybki. Jak w przypadku wielu wrodzonych chorób, przyczyny zespołu hipoplazji lewego serca są niepewne i nie zostały powiązane z chorobą matki lub zachowania. Alternatywne nazwy H L H S Referencje Webb G D, Smallhorn J F, Therrien J, Redington. Wrodzone wady serca. In: Bonow R O, Mann D L, Zipes D P, Libby P, eds. Choroba Braunwald Heart: Textbook of Cardiovascular Medicine.9-ga ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 65.
Data aktualizacji: 01.12.2011 aktualizacja przez : Kurt R. Schumacher, M D, kardiologii dziecięcej, University of Michigan Wrodzona Center Heart, Ann Arbor, M I. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Poczytaj więcej:
kosmetyk jeżeli masz taką chęć.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: