Guz powiek

Większość guzki na powiece są Styes. Jęczmień jestzapalenie gruczołu olej na brzegu powieki, gdziespotyka lash pokrywę. Wygląda na to, w postaci czerwonej, guz obrzęk, który wygląda jak pryszcz. Jest to oferta, zwłaszcza w dotyku. Przyczyny jęczmień jest spowodowane przez bakterie ze skóry, które popadły w gruczołów ropy powiek, które zapewniają smarowanie filmu łzowego. Styes przypominają trądzik pospolity wyprysków innych występujących na skórze. Możesz mieć więcej niż jedno jęczmień w tym samym czasie.
Styes zwykle rozwijają się w ciągu kilku dni i może spuścić i leczyć na własną rękę. Jęczmień może staćgradówka – to jest, gdystan zapalny gruczołu olej staje się całkowicie zablokowany. Jeżeligradówka ma wystarczająco duży, może to powodować problemy z wizją.
Jeśli masz zapalenie powiek (patrz zaczerwienienie oczu), jest bardziej prawdopodobne, aby uzyskać Styes. Inne ewentualne stłuczki powieki to:
Xanthelasma – wypukłe żółte plamy na powiekach, które mogą wydarzyć się z wiekiem. Są nieszkodliwe, chociaż są one czasamioznaką wysokiego cholesterolu. Brodawczaki – różowy lub skóry w kolorze stłuczki. Są one nieszkodliwe, ale może powoli wzrastać, wpływać na wzrok, czy przeszkadza ci ze względów kosmetycznych. Jeśli tak, to mogą być one usunięte chirurgicznie. Torbiele – małe worki wypełnione płynem, które mogą wpływać swoją wizję. Objawy Oprócz zaczerwienienie, obrzęk guz, inne możliwe objawy to:
piaszczysty, szorstki uczucie, jak gdyby nie jest zagranicznym body Sensitivity do light Tearing swojego eye Tenderness z eyelid Exams Testy i lekarz może. Specjalne testy są zazwyczaj nie jest konieczne.
Leczenie\n . Nałożyć na 10 minut. Zrób to cztery razy dziennie. N I E próbuj wycisnąć jęczmień lub innego rodzaju guz powieki. Niech się spuścić na własną rękę. Antybiotyk kremy mogą pomóc nawracające lub trwałe Styes. Niektóre duże Styes trzeba lanced spłynie infekcji. Outlook (prognoza ) Styes często lepiej na własną rękę. Jednakże mogą się powtarzać. Wynik jest zwykle doskonała z prostego leczenia.
Możliwa Complications Recurrence z jęczmień\n. Guz powieka pogarsza lub nie poprawi się w ciągu tygodnia lub dwóch samoopieki. Guz powieka lub stłuczki stać się bardzo duże i bolesne. Masz blister na powiece. Masz kondycjonowaniu lub skalowania z powiek. Twoja cała powieka jest czerwona, lubsamo oko jest czerwone. Jesteś bardzo wrażliwy na światło lub mają nadmierne łzy. Jęczmień wraca wkrótce po skutecznym leczeniu innym. Twoje powieki krwawi burzliwemu. Zapobieganie Zawsze myj ręce przed dotknięciem skóry wokół oczu. Jeśli jesteś wrażliwy na Styes, może pomóc, aby dokładnie oczyścić z nadmiaru oleju od krawędzi powieki.
Alternatywne Nazwy Bump na powiece, jęczmień, jęczmień Referencje Wright J L, Wightman J M. Czerwone i bolesne oko. W: Marks J A, ed. Rosen Medycyna ratunkowa : Concepts and Clinical Practice.7-sze ed. Philadelphia, Pa: Mosby Elsevier, 2009 : rozdz 32.
Neff A G, Carter K D. Zmian łagodnych powieki. In: Yanoff M, Düker J S, red..okulistyka.3 wyd. St. Louis, Mo: Mosby Elsevier, 2008 : rozdz 12.9.
Data aktualizacji: 03.08.2010 aktualizacja przez : Linda J. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny Medex Northwest Division Studiów Asystent lekarza, University of Washington School of Medicine. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Naucz się czegoś jeszcze:
pęcherz jeśli zechcesz.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: