Rdzeniowy zanik mięśni

Rdzeniowy zanik mięśni jest grupą chorób dziedzicznych, które powodują uszkodzenia i osłabienie mięśni, co gorzej z czasem i ostatecznie doprowadzić do śmierci.
przyczyny rdzeniowy zanik mięśni ( S M A) jest to zbiór różnych chorób mięśni. Zgrupowane, jestdrugą najczęstszą przyczyną choroby nerwowo-mięśniowej po dystrofii Duchenne’a.
Większość czasu, osoba musi otrzymać wadliwy gen od obojga rodziców, aby mieć wpływ na. O 4 z każdych 100.000 osób ma stan.
Najpoważniejsza forma jest typu S M A I, zwany także Werdnig – Hoffman choroba. Niemowlęta z S M A typu I I mają mniej poważne objawy w okresie wczesnego dzieciństwa, ale z czasem stają się słabsze. S M A I I Ico najmniej poważne postaci choroby.
Rzadko, S M A może rozpocząć się w wieku dorosłym. Zazwyczaj jest tołagodniejsza postać choroby.
historia rodziny rdzeniowy zanik mięśni jest czynnikiem ryzyka dla wszystkich typów choroby. Symptoms Infants z S M A typu I rodzą bardzo mało mięśni, mięśnie słabe i karmienia i problemy z oddychaniem. S M A typu I I, objawy mogą pojawić się aż do wieku 6 miesięcy do 2 lat. S M A typu I I I jestłagodniejsza choroba, która zaczyna się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania i powoli coraz gorzej. Typ I V jest jeszcze delikatniejszy słabość zaczynając w wieku dorosłym. Często osłabienie najpierw odczuwane w mięśniach ramion i nóg. Słabość gorzej z czasem i ostatecznie staje się ciężka. Symptomy niemowlęcia :
trudności oddechowych, co prowadzi do braku trudności oxygen Feeding (żywność może przejść do tchawicy zamiast do żołądka) niemowląt Dyskietka ( słabe napięcie mięśni ) Brak movement Weakness control Little głowy. Leczenie podtrzymujące jest ważna. Należy zwrócić uwagę na układ oddechowy, ponieważ ludzie dotkniętych problemem ochrony siebie od zadławienia. Powikłania oddechowe są powszechne.
Fizykoterapia jest ważne, aby zapobiec skurcze mięśni i ścięgien oraz nieprawidłowy skrzywienia kręgosłupa ( skoliozy). Usztywnienie może być potrzebna.
Outlook ( Prognoza ) Ludzie typu S M A rzadko żyją dłużej niż 2 – 3 lata z powodu problemów oddechowych i infekcje. Czas przeżycia z typu I I jest dłuższy, ale choroba zabija większość z tych, którzy są dotknięci, gdy są jeszcze dzieci. Dzieci typu I I I choroby może przetrwać do wczesnej dorosłości. Jednak ludzie z wszystkich form choroby mają słabość i niemoc, która pogarsza się w czasie.
Możliwa Complications Aspiration\n .
Zapobieganie Poradnictwo genetyczne jest zalecana dla osób z rodzinną historią rdzeniowym zanikiem mięśni, które chcą mieć dzieci.
Alternatywne Nazwy Werdnig – Hoffmann choroba Referencje Sarnat H B. Zaniki mięśni kręgosłupa. In: R M Kliegman, Behrman R E, Jenson H B, Stanton B F. Nelson Textbook of Pediatrics.19-gie ed. Philadelphia, Pa: Elsevier, 2011 : rozdz 604.2.
Data aktualizacji: 01.02.2012 Aktualizowane przez: Neil K. Kaneshiro, M D, M H A, Clinical adiunkt Pediatrii Uniwersytetu Washington School of Medicine, Luc Jasmin, M D, Ph D, Klinika Neurochirurgii w Cedars- Sinai Medical Center w Los Angeles, i Zakład Anatomii na U C S F, San Francisco, C A. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Inc Ebix.
.Poczytaj także:
sposób na odchudzanie w tym momencie.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: