Niańka łokieć

Kolanko niańka jestprzemieszczenie kości w łokciu nazwieradius. Zwichnięcie oznaczakości wymyka się z jego normalnej pozycji w stawie łokciowym.
szkoda jest również nazywany promieniowe przemieszczenie głowicy.
powoduje niańka łokieć jest częstym schorzeniem u dzieci. To zazwyczaj dotyka dzieci w wieku 5. Szkoda występuje, gdydziecko jest podniesiona zbyt mocno za rękę lub nadgarstek. To jest często postrzegana po ktoś unosi dziecko przez jedno ramię.( Na przykład, gdy próbuje podnieść dziecko na krawężnik lub etapu wysokiej.)
Inne sposoby to szkody mogą wystąpić to:
Breaking upadek z arm Rolling ciągu wniezwykłym way Swinging małe dziecko z rąk podczas gry Gdy przemieszcza łokcia, jest prawdopodobne,.
niańka łokieć nie występują zwykle po ukończeniu 5. W tym czasie dziecko w stawy i struktury wokół niego są silniejsze, adziecko jest mniej prawdopodobne, aby w sytuacji, gdy szkoda ta może wystąpić. Jednakże, w niektórych przypadkach,może wystąpić uszkodzenie w starszych dzieci i dorosłych, a zwykle od złamania przedramienia.
Objawy szkoda nastąpi,dziecko zazwyczaj zaczyna płakać od razu i nie stosuje do ramienia z powodu bólu łokcia.
dziecko może trzymaćramię lekko ugięte ( zgięte ) na łokciu i dociśnięciu do brzucha ( bóle brzucha ) obszarze. Dziecko będzie przesunąć ramię, łokieć, ale nie. Niektóre dzieci przestać płakać jak pierwszy ból odchodzi, ale nadal odmawia przenieść łokieć. Egzaminy i Testylekarz zbada dziecko.
dziecko nie będzie w stanie obracać ramię w łokciu tak, żedłoń jest i będzie miał kłopoty gięcia ( ugięcie)łokcia aż.
Leczenie Czasemłokieć będzie poślizgu z powrotem na miejsce na własną rękę. Nawet wtedy, to jest najlepsze dla dziecka, aby zobaczyć się z lekarzem.
N I E próbuj wyprostować rękę lub zmienić jego pozycję. Zastosuj lodu do łokcia. Zachowaj obszarów powyżej i poniżej łokcia poszkodowanej (w tym barku i nadgarstka ) z ruchu, jeśli to możliwe.
Zabierz dziecko do gabinetu lekarza lub pogotowie.
Lekarz ustali zwichnięcia delikatnie zginając łokieć i obracając przedramię tak, żedłoń jest skierowana w górę. N I E należy tego robić samodzielnie, ponieważ może zaszkodzić dziecku.
Kiedy łokieć niańka powraca kilka razy, twój lekarz może nauczyć się, jak rozwiązać problem siebie. Zapoznaj się z lekarzem w celu uzyskania pomocy.
Outlook ( Prognoza ) łokieć niańka nie jest leczona,dziecko może być na stałe w stanie w pełni przenieść łokieć. Leczenia, zwykle nie ma trwałe uszkodzenie. Możliwe powikłań w niektórych przypadkach, że dziecko może mieć problemy ograniczenia ruchu ramienia. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Zadzwoń do dostawcy, jeśli podejrzewasz, dziecko ma zwichnięcia łokcia lub odmawia użyć ramię.
Zapobieganie unikać podnoszenia dziecka przez jedno ramię tylko, albo z nadgarstka lub ręki. Winda z pod pachami, z ramienia lub obu ramion. Nie należy machać dzieci za ręce lub przedramieniu. Swing małe dziecko w kręgach, wsparcie pod ramionami i przytrzymać górną część ciała obok Ciebie.
Alternatywne Nazwy Radial zwichnięcie głowy; szarpana łokcia ; Dislocated łokieć – dzieci ; Elbow – niańka s; Elbow – wyciągnął ; Elbow podwichnięcia ; Zwichnięcie – kolano – częściowa ; Zwichnięcie – promieniowe głowy
Data aktualizacji: 11. Kaneshiro, M D, M H A, Clinical adiunkt Pediatrii, University of Washington School of Medicine. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Pomyśl o tym:
leczenie człowieka w tej chwili.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: