Klimakterium

Menopauza to czas w życiu kobiety, kiedy jej okresy ( miesiączki) w końcu zatrzymać się iciało przechodzi zmiany, które nie pozwalają jej się zajść w ciążę. Jest naturalnym wydarzeniem, które zwykle występuje w kobiet w wieku 45 – 55.
Przyczyny W okresie menopauzy kobiece jajniki przestają podejmowania jaja i produkują mniej estrogenów i progesteronu. Zmiany w tych hormonów powoduje objawy menopauzy. Okresy występują rzadziej i ostatecznie zatrzymać. Czasami tak się dzieje nagle. Ale przez większość czasu, okresy wolno zatrzymać się w czasie.
Menopauza jest kompletna, jeśli nie miał okres do 1 roku. To się nazywa po menopauzie. Kobiety, które po menopauzie nie może zajść w ciążę.
chirurgiczna menopauza jest, gdy metody leczenia powodują spadek estrogenów. Może się to zdarzyć, jeśli jajniki są usuwane lub w przypadku otrzymania chemioterapii lub hormonalnej na raka piersi.
Objawy Objawy różnić od kobiety. Mogą one trwać 5 lub więcej lat. Niektóre kobiety mogą mieć gorsze objawy niż inni. Objawy menopauzy chirurgicznej może być bardziej poważne i nagle zacząć więcej.
Pierwszą rzeczą jaką można zauważyć, jest to, że okresy zaczynają się zmieniać. Mogą one występować częściej lub rzadziej. Niektóre kobiety mogą stać się ich okres co 3 tygodnie. To może trwać 1 – 3 lata przed okresy całkowicie zatrzymać.
Najczęstsze objawy menopauzy to: miesiączki, które występują rzadziej i ostatecznie stop Heart walenie lub racing Hot miga, zwykle najgorsze w pierwszym 1 – 2 years Night problemy sweats Skin flushing Sleeping ( bezsenność) Inne. Wyniki badań mogą pomóc lekarzowi określić, czy jesteś blisko menopauzy lub jeśli już przeszły menopauzę. Testy , które mogą być wykonane to:
Estradiol F S H L H Twój lekarz wykona badanie ginekologiczne. Zmniejszona estrogenów może powodować zmiany w wyściółki pochwy.
Utrata kości wzrasta w ciągu pierwszych kilku lat po ostatnim okresie. Lekarz może zlecić badanie gęstości kości szukać utraty masy kostnej związanej z osteoporozą.
Leczenie Leczenie menopauzy zależy od wielu rzeczy, w tym, jak zły objawy są, zdrowia ogólnego, a preferencjami. Może ona polegać na zmianie stylu życia lub terapii hormonalnej.
terapia hormonalna
Terapia hormonalna może pomóc, jeśli masz silne uderzenia gorąca, nocne poty, problemy nastroju, lub suchość pochwy. Terapia hormonalna jest leczenie estrogenami, a czasami, progesteron.
Dyskusja z lekarzem na temat korzyści i zagrożeń związanych z terapią hormonalną. Lekarz powinien być świadomy swojej całej historii medycznej przed przepisaniem terapii hormonalnej ( H T). Dowiedz się więcej o opcjach, które nie obejmują biorąc hormony. Kilka poważnych badań kwestionują korzyści zdrowotnych i zagrożeń wynikających z terapii hormonalnej, w tym ryzyko zachorowania na raka piersi, zawału serca, udaru mózgu, i zakrzepy krwi.
Aktualne wytyczne obsługują H T w leczeniu uderzeń gorąca. Zalecenia szczegółowe : H T można rozpocząć u kobiet, które niedawno weszły menopauzy. H T nie należy stosować u kobiet, które rozpoczęły menopauzę wiele lat temu, z wyjątkiem kremów dopochwowych estrogenów. Lek należy podawać nie dłużej niż 5 lat. Kobiety stosujące H T mają niskie ryzyko udaru mózgu, choroby serca, zakrzepów krwi, lub piersi. Aby zmniejszyć ryzyko terapii estrogenowej, lekarz może zalecić:
mniejsze dawki estrogenów lubinny preparat estrogen (np.pochwy krem lub plaster niżpigułka ) Częste i regularne egzaminy miednicy. Jeśli nie masz macicy, nie trzeba progesteron.
Zobacz także: terapia hormonalna A L T E R N A T Y W Y do terapii hormonalnej
Są inne leki, które pomogą z huśtawkami nastroju, miga gorące, i inne objawy. Należą do nich:
Leki przeciwdepresyjne, w tym paroksetyny ( Paxil ), wenlafaksyny ( Effexor ), bupropion ( Wellbutrin ) oraz fluoksetyna ( Prozac)medycyny ciśnienie krwi nazywane clonidine Gabapentin,narkotyków zajęcie, które również pomaga zmniejszyć hot miga D I E T Y. Istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby zmniejszyć objawy.
zmiany dietetyczne : Unikaj kofeiny, alkoholu i ostrych przypraw. Jedz pokarmy sojowe. Soja zawiera estrogen. Dużo wapnia i witaminy D w żywności lub suplementów.Ćwiczenie i techniki relaksacyjne : Pobierz mnóstwo ćwiczeń. Czy ćwiczenia Kegel codziennie. Wzmacniają mięśnie pochwy i miednicy.Ćwicz powolny, głęboki oddech, gdy Hot flash zaczyna się na. Spróbuj wykonać sześć oddechówminut. Spróbuj jogi, tai chi, medytacja. Inne wskazówki:
Sukienka lekko i warstwami. Zachowaj seks. Użyj na bazie wody, smarów lub pochwy nawilżający podczas seksu. Zobacz specjalisty akupunktury. Zobacz również : Zarządzanie menopauzę w domu Możliwe powikłania Niektóre kobiety mają krwawienia z pochwy po menopauzie. Często jest to nic się martwić. Należy jednak powiedzieć, w placówkach służby zdrowia, jeśli to nastąpi. Może to byćna początku znakiem innych schorzeń, w tym raka.
Zmniejszony poziom estrogenów zostały powiązane z niektórych długoterminowych skutków, w tym:
Utrata kości i osteoporozy w niektórych women Changes poziomu cholesterolu i większe ryzyko disease When serca, aby skontaktować się z lekarzem specjalistą . Można zmniejszyć ryzyko długoterminowych problemów, takich jak osteoporoza i choroby serca, wykonując następujące czynności:
Kontroluj swoje ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz inne czynniki ryzyka chorób serca. Nie palę. Stosowanie papierosów może powodować wczesna menopauza. Jedz dieta niskotłuszczowa. Get regularne ćwiczenia.Ćwiczenia oporowe pomaga wzmocnić kości i poprawić równowagę. Jeśli pokażesz wczesne oznaki utraty masy kostnej lub mają silną rodzinie osteoporozy, porozmawiać z lekarzem na temat leków, które mogą pomóc zatrzymać dalsze osłabienie. Weź wapnia i witaminy D. Alternatywne Nazwy Okołomenopauzalnym, Postmenopauza Referencje American College Położnictwa i Ginekologii na praktyce Komitet Ginekologicznej. A C O G Opinia Komitet nr.420, listopad 2008: terapia hormonalna i choroby serca. Obstet Gynecol.2008 ; 112:1189-1192. Zarządzanie osteoporozy u kobiet po menopauzie : 2010 Oświadczenie stanowisko North American Society menopauzy.klimakterium.2010, 17:25-54.
North American Menopause Society. Estrogen i stosowanie progestagenów u kobiet po menopauzie : 2010 Oświadczenie stanowisko North American Menopause Society.klimakterium.2010 ; 17:242-255.
Col N F, Fairfield K M, Ewan – Whyte C, H Miller. W klinice.klimakterium. Ann Intern Med.2009, 150 : I T C4 -1- I T C4 -15.
Brunner R L, Aragaki, Barnabei V, et al. Menopauzie doświadczenie symptom przed i po zakończeniu leczenia estrogenami w Zdrowia Kobiet Inicjatywy randomizowanym kontrolowanym placebo.klimakterium.2010 ; 17:946-954. E W Freeman i wsp.. Skuteczność escitalopramu na uderzenia gorąca u zdrowych kobiet po menopauzie. J A M A.2011 ; 305:267-274.
Data aktualizacji: 13.09.2011 Zaktualizowano przez: David Zieve, M D, M H A, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc., Susan Storck, M D, F A C O G, Chief, Eastside Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, Group Health Cooperative of Puget Sound, Bellevue, Washington ; Clinical Wydział Nauczania, Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, University of Washington School of Medicine.
.Poczytaj więcej:
zdrowe stawy w tym momencie.

Reklamy

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: