Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa jestgrupa objawy dotyczące nos. Objawy te występują, gdy oddychamy w czymś jesteś uczulony, takie jak kurz, sierść, jad owadów, lub pyłek.
Ten artykuł skupia się na alergiczny nieżyt nosa z powodu zewnętrznych wyzwalaczy, takich jak pyłki roślin. Ten typ nosa jest powszechnie zwany sienny. Przyczyny alergenem jest coś, co wywołuje alergię. Kiedy osoba z alergicznym nieżytem nosa wdycha alergen takich jak pyłki lub kurz, organizm uwalnia substancje chemiczne, w tym histaminy. Powoduje to, że objawy alergii.
Katar sienny polega reakcja alergiczna na pyłki. Podobna reakcja zachodzi z alergią na pleśnie, sierść zwierząt, kurz i inne alergeny, które oddychać.
W pyłki wywołujące katar sienny różnią się od osoby do osoby i od obszaru. Małe, trudne do zobaczenia pyłki często wywołują katar sienny. Przykłady roślin, które wywołują katar sienny to:
Trees Grasses Ragweed ilość pyłków w powietrzu może mieć wpływ, czy objawy kataru siennego rozwijać. Gorące, suche, wietrzne dni są bardziej narażone na zwiększone ilości pyłku w powietrzu. Na chłodne, wilgotne, deszczowe dni najbardziej pyłek przemywa się do ziemi.
Niektóre schorzenia mogą być związane z alergią. Należą egzemy i astmy. alergia są wspólne. Twoje geny i środowisko, może sprawić, że bardziej podatne na alergie. alergia często w rodzinach. Jeśli zarówno rodzice mają alergię, to mogą mieć alergię zbyt. Szansa jest większa, jeśli matka ma alergię. Objawy Objawy występujące wkrótce po wejść w kontakt z substancją jesteś uczulony, mogą obejmować:
Itchy nos, usta, oczy, gardło, skóra, lub jakiekolwiek area Problems z smell Runny oczach nose Sneezing Tearing \u003c. Egzaminy i Testylekarz przeprowadzi badanie lekarskie i zadać pytania na temat objawów. Twoja historia z objawów jest ważne w diagnostyce alergicznego nieżytu nosa. Zostaniesz zapytany, czy objawy się w zależności od pory dnia i pory roku, i narażenie na alergeny zwierząt domowych lub innych.
badania alergii może ujawnić substancje wywołujące objawy. Badania skóry jestnajczęściej stosowaną metodą testowania alergii. Zobacz artykuł o badaniach alergii szczegółowe informacje.
Jeśli lekarz stwierdzi, że nie można mieć badania skóry, specjalne badania krwi może pomóc w diagnozowaniu. Testy te można zmierzyć poziom substancji związanych z alergią, szczególnie jeden o nazwie immunoglobuliny E ( Ig E).
morfologia krwi ( C B C ) test nazywanyeozynofilów białych krwinek może również pomóc diagnozowanie alergii.
L I F E S T Y L E Leczenie i unikanie alergenów
najlepsze leczenie jest, aby uniknąć tego, co powoduje, że objawy alergiczne. Może nie być możliwe, aby całkowicie uniknąć wszystkich wyzwalaczy. Jednak często można podjąć kroki, aby zmniejszyć narażenie na wyzwalacze, takie jak :
Dust Mold Pollen Istnieje wiele różnych leków stosowanych w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Który z nich lekarz przepisze zależy od rodzaju i nasilenia objawów, wiek, i czy masz inne choroby (np. astmę).
W łagodnym alergicznego nieżytu nosa,nosa, mycie może pomóc usunąć śluz z nosa. Można kupić roztwór soli fizjologicznej w aptece lub zrobić jeden w domu za pomocą jednej filiżanki ciepłej wody, pół łyżeczki soli i szczyptę sody oczyszczonej. Zabiegi alergiczny nieżyt nosa to:
przeciwhistaminowe Leki przeciwhistaminowe działa dobrze w leczeniu objawów alergii. Są one często używane, gdy objawy nie zdarzają się bardzo często lub nie trwają zbyt długo. Wiele przeciwhistaminowe przyjmowane doustnie można kupić bez recepty, bez recepty. Starsze leki przeciwhistaminowe może powodować senność. Mogą one wpływać na uczenie dziecka i sprawiają, że niebezpieczne prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. Nowsze leki przeciwhistaminowe powodują niewielki lub żaden senność. Zazwyczaj nie koliduje z nauką. Przeciwhistaminowych aerozole do nosa działa dobrze w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Możesz spróbować tych leków 1-ci. K O R T Y K O S T E R O I D Y spraye donosowe kortykosteroidów są najbardziej skuteczne w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Pracują najlepiej, kiedy jest stosowany bez przerwy, ale mogą być również przydatne, gdy używa krótszych okresach czasu. Wiele marek są dostępne. Trzeba będzie recepty od lekarza. Kortykosteroidów spraye są bezpieczne dla dzieci i dorosłych.decongestants zmniejszające przekrwienie może być również pomocne w celu zmniejszenia objawów takich jak zatkanego nosa. Nie stosować leki obkurczające błonę śluzową nosa spray do więcej niż 3 dni. I N N E Z A B I E G I
Singulair inhibitor leukotrienów jest lekiem na receptę zatwierdzone pomóc astmy kontroli i łagodzenia objawów alergii sezonowych. niektóre choroby, które są spowodowane przez alergie (np. astma i wyprysk ) może wymagać innych metod leczenia. zdjęć alergików zdjęć alergików ( immunoterapia ) są czasami zalecane, gdy nie można uniknąć alergenu, a objawy są trudne do kontrolowania. Obejmuje Regularne zastrzyki alergenu. Każda dawka jest nieco większa niż dawka przed nim. Zdjęć alergików może pomóc organizmowi przystosować się do substancji, która jest przyczyną reakcji ( antygen).
Outlook ( Prognoza ) Większość objawów alergicznego nieżytu nosa mogą być traktowane. Cięższych przypadkach trzeba strzały alergii.
Niektórzy ludzie ( zwłaszcza dzieci) mogą pokonać alergię jakukład odpornościowy staje się mniej wrażliwa na alergeny. Jednak, gdy substancja powoduje alergie, zazwyczaj nadal wpływają osoby przez długi okres czasu. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Połącz spotkanie z lekarzem, jeżeli:
masz silną alergię lub symptoms Treatment katar sienny, który kiedyś pracował dla Ciebie już nie objawy works Your nie reagują na treatment Prevention. Podczas sezonu pylenia, osoby z katarem siennym powinni przebywać w pomieszczeniu, gdzie jest klimatyzacja, jeśli to możliwe.
Większość drzew produkują pyłek na wiosnę. Trawy zazwyczaj produkują pyłek późną wiosną i latem. Ambrozji i innych późno kwitnące rośliny produkują pyłek późnym latem i wczesną jesienią. Alternatywne nazwy gorączka Hay ; nosa alergie Referencje Wallace D V Dykewicz M S, Bernstein D I, Blessing – Moore J, L Cox, Khan D A i wsp.. Diagnostyce i leczeniu nieżytu nosa :aktualizacja parametr praktyka. J Allergy Clin Immunol.2008 sierpień : 122 (2).
Frew A J.immunoterapii alergenowej. J Allergy Clin Immunol.2010 Feb ; 125 (2 Suppl 2): S306 -13.
Greiner, Hellings P W, Rotiroti G, Scadding G K.alergiczny nieżyt nosa.lancet.2011, 378 (9809) :2112-2122.
Data aktualizacji: 17.06.2012 Zaktualizował: Stuart I. Henochowicz, M D, F A C P, Associate Clinical Professor of Medicine, Division of Allergy, Immunology, i Reumatologii, Georgetown University Medical School. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M. Health Solutions, Ebix, Inc.
.Poczytaj także:
lek na ból brzucha w tym momencie.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: