Choroby Huntingtona

Choroba Huntingtona jest chorobą przekazywana przez rodziny, w których komórki nerwowe w niektórych częściach mózgu odpadów oddalone lub zdegenerowanych. Choroba
powoduje Huntingtona jest spowodowana defektem genetycznym na chromosomie 4. Wada powoduje część D N A, zwany C A G powtarzania, występuje wiele razy niż jest adresowane do. Zwykle ta część D N A jest powtarzane 10 do 28 razy. Jednak u osób z chorobą Huntingtona, to powtarza się 36 do 120 razy. jak gen jest przekazywany w rodzinach,liczba powtórzeń stają się większe. Większaliczba powtórzeń, tym większa szansa na objawy rozwijających się w młodszym wieku. Dlatego, jakchoroba jest przekazywana w rodzinie, objawy rozwijają się w coraz młodszych grup wiekowych.
Istnieją dwie formy choroby Huntingtona.
Najczęściej jest dorosła postać choroby Huntingtona. Osoby z tej formy zwykle objawy w ich połowie 30. i 40.. Wczesnym początku postać choroby Huntingtona stanowi niewielką liczbę przypadków i rozpoczyna się w dzieciństwie lub okresie dojrzewania. Jeśli jeden z rodziców ma chorobę Huntingtona, masz 50 % szans na uzyskanie gen choroby. Jeśli masz gen od swoich rodziców, będzie rozwijać się choroby w pewnym momencie swojego życia, a może przejść go na dzieci. Jeśli nie dostaniesz gen od rodziców, nie można przekazać gen na dzieci.
Objawy Zmiany zachowania mogą nastąpić przed problemami ruchowymi i może zawierać :
Behavioral disturbances Hallucinations Irritability Moodiness Restlessness lub fidgeting Paranoia Psychosis Nietypowe i niezwykłe ruchy to: ruchy twarzy, w tym grimaces Head zwrotnym przesunięcie oka. Neurologiczne egzamin będzie również zrobić. Lekarz może zobaczyć oznaki :
Dementia Abnormal movements Abnormal odruchy \.
Inne badania, które mogą wykazywać objawy choroby Huntingtona to: Head M R I scan P E T (izotop) skanowanie mózgu \u003c P\u003e badań genetycznych są dostępne w celu określenia, czy dana osoba nosi gen choroby Huntingtona.
Leczenie Nie ma lekarstwa na chorobę Huntingtona, i nie wiadomo, sposobem na powstrzymanie choroby z coraz gorzej. Celem leczenia jest spowolnienie objawów i pomóc funkcji osoba na tak długo i tak wygodnie, jak to możliwe. Leki zależy od objawów.
blokery dopaminy może pomóc zmniejszyć zaburzenia zachowania i ruchy. Leki takie jak amantadyna i tetrabenazyny są używane do próbują kontrolować dodatkowe ruchy. Poczyniono pewne dowody na to, że koenzym Q10 może pomóc spowolnić przebieg choroby, lecz nie jest ostateczny. Depresja i samobójstwo są powszechne wśród osób z chorobą Huntingtona. Ważne jest dla wszystkich tych, którzy troszczą się o osoby z chorobą Huntingtona do monitorowania objawów i leczenia odpowiednio.
W miarę postępu choroby, człowiek będzie potrzebował pomocy i nadzoru, a może w końcu trzeba 24 – godzinnej opieki. Grupy Wspieraj Huntingtona Disease Society of America – www. H D S A.org
Outlook ( Prognoza ) Choroba Huntingtona powoduje niepełnosprawność gorzej z czasem. Osoby z tą chorobą najczęściej umierają w ciągu 15 do 20 lat. Przyczyną śmierci jest często zakażenie, choć samobójstwo jest również wspólne.
Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że choroba dotyka wszystkich inaczej. Liczba powtórzeń C A G może określić nasilenie objawów. Z kilku osób może powtórzeń łagodne zaburzenia ruchów później i powolnym progresji choroby, podczas gdy te z wielu powtórzeń można poważnie wpływa w młodym wieku. Możliwe Complications Loss zdolności do opieki nad self Loss zdolności interact Injury do siebie lub others Increased ryzyko infection Depression Death When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy tego zaburzenia.
Zapobieganie Poradnictwo genetyczne zaleca się, jeśli istniejew rodzinie choroby Huntingtona. Eksperci zalecają też poradnictwo genetyczne dla par z wywiadem rodzinnym w kierunku tej choroby, którzy rozważają dzieci o.
Alternative Names pląsawica Huntingtona Referencje Lang. Inne zaburzenia ruchowe. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 434.
Jankovic J, Shannon K M.zaburzenia ruchowe. W : Bradley W G, Daroff R B, Fenichel G M, Jankovic J, red.. Bradley: Neurologia w Praktyce Klinicznej.5th ed. Philadelphia, Pa: Butterworth – Heinemann Elsevier, 2008 : rozdz 75.
Data aktualizacji: 30.04.2011 aktualizacja przez : Kevin Sheth, M D, Department of Neurology, University of Maryland School of Medicine, Baltimore, M D. Ocenia dostarczone przez Veri Med Sieci Healthcare. Także : David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine, David Zieve, M D, M H A, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Poczytaj więcej:
permen w tej chwili.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: