Rocky Mountain spotted fever

Rocky Mountain spotted fever jest chorobą wywołaną przez bakterie typu przeprowadzonego przez kleszcze.
Przyczyny Rocky Mountain spotted fever jest spowodowane przez Rickettsia rickettsii ( R. Rickettsii ), które jest wykonane przez kleszcze. Bakterie rozprzestrzeniają się na ludzi przez ukąszenia kleszczy. w zachodnich Stanach Zjednoczonych, bakterie są przenoszone przez kleszcze drewna, oraz w wschodniej U. S.są one przenoszone przez kleszcze psów. Inne kleszcze rozprzestrzeniać infekcję w południowej U. S.oraz w Ameryce Środkowej i Południowej.
W przeciwieństwie do nazwy \. Większość przypadków występuje na wiosnę i lato. O 2.300 przypadki odnotowano w 2006. Większość zgłoszonych przypadków były u dzieci.
Czynniki ryzyka m.in. niedawne wędrówki lub narażenie na kleszcze w obszarze, gdzie choroba jest znany z występowania. Bakterie są raczej przekazywane przez osoby, które zostały kleszcza dołączonym do mniej niż 20 godzin. Tylko około 1 w 1.000 drewna i kleszcze pies nosić bakterie. Do zakażenia ludzi zgnieść kleszcze one usunięte z zwierząt gołymi palcami.
Objawy Objawy zwykle rozwijają się około 2 do 14 dni po ukąszeniu kleszcza. Mogą one obejmować:
Chills Confusion Fever Headache Muscle pain Rash – zazwyczaj zaczyna się kilka dni po gorączce, najpierw pojawia się na nadgarstkach i kostkach jak plamy, które są 1 – 5 mm średnicy, a następnie rozprzestrzenia się na większość ciała. Około jedna trzecia zakażonych osób nie dostać wysypki. Inne objawy, które mogą wystąpić z tą chorobą : sensitivity Hallucinations Loss Diarrhea Light z appetite Nausea Thirst Vomiting Exams i badań Badania , które mogą być wykonane to:
miana przeciwciał przez wiązania dopełniacza lub immunofluorescence Complete krwi ( C B C) funkcji nerek.rickettsii Urinalysis sprawdzić krwi lub białka w leczeniu urine Treatment wymaga starannego usunięcie kleszcza ze skóry i antybiotyków na pozbycie się infekcji. Doksycykliny lub tetracykliny są lekami z wyboru dla obu potwierdzonych i podejrzanych przypadków. Kobiety w ciąży mogą mieć chloramfenikol.
Uwaga: Istnieje obawa, że ​​tetracykliny i doksycykliny może plamić zęby dzieci, których zęby stałe jeszcze nie powstały. Jednakże, przebarwienia zębów jest bardzo nietypowe, gdydziecko bierze te leki przez 14 dni lub mniej. Leki te są w pierwszej linii leczenia, nawet dla dzieci.
Outlook ( Prognoza ) Obróbka zazwyczaj leczy się infekcji. Powikłania są rzadkie, ale mogą to paraliż, utrata słuchu, oraz uszkodzenie nerwów. Około 3% ludzi, którzy się na tę chorobę umiera.
Możliwa Complications Brain damage Clotting problems Heart failure Kidney failure Lung failure Meningitis Pneumonitis (zapalenie płuc) Shock When skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy po ekspozycji na kleszcze lub ukąszeniu kleszcza. Powikłania nieleczonej Rocky Mountain Spotted gorączka często zagrażające życiu.
Zapobieganie Podczas spaceru lub wędrówki w kleszcze zaatakowanych obszarów, spodnie długie w skarpetkach Tuck chronić nogi i nosić buty i koszule z długimi rękawami. Kleszcze pojawi się na białych lub jasnych barwach lepiej niż na ciemnych kolorach, dzięki czemu łatwiej zobaczyć i usunąć z ubrań.
Usuwanie kleszczy natychmiast za pomocą pęsety, ciągnąc ostrożnie i stopniowo. Odstraszający owady mogą być pomocne. Ponieważ znacznie mniej niż 1% kleszczy przeprowadzenia tej infekcji, antybiotyki nie są zwykle zalecane po ukąszeniu kleszcza.
Alternatywne Nazwy Znaleziono gorączkę Referencje Raoult D. Rickettsioses. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.23-cia ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : rozdz 348.
Walker D H. Rickettsia rickettsii spotted fever i inne grupy riketsje ( Rocky Mountain spotted fever i inne niespotykane gorączki ). In: Mandell G L, Bennett J E, Dolin R, red.. Zasady i praktyka Chorób Zakaźnych.7-sze ed. Philadelphia, Pa: Churchill Livingstone Elsevier, 2009 : rozdz 187.
Data aktualizacji: 09.06.2011 Zaktualizowano przez: David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Wydział Medycyny Ogólnej, Department of Medicine, University of Washington School of Medicine oraz Jatin M. Vyas, M D, Ph D, adiunkt w medycynie, Harvard Medical School, Asystent w Mediicne, Oddział Chorób Zakaźnych, Department of Medicine, Massachusetts General Hospital. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Doczytaj tutaj więcej:
na chory pęcherz jeżeli masz taką chęć.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: