Encefalopatia wątrobowa

Encefalopatia wątrobowa jestpogorszenie funkcjonowania mózgu, które występuje, gdy wątroba nie jest w stanie usunąć substancje toksyczne w krwi. Przyczyny encefalopatii wątroby spowodowane zaburzeniami, które mają wpływ na wątrobę. Są to zaburzenia, które redukują czynności wątroby ( np. marskość lub zapalenia wątroby ) i warunki, w których krążenie krwi nie wchodzi wątrobę. Dokładna przyczyna nie jest znana encefalopatii wątrobowej.
ważnym zadaniem wątroby jest zmiana toksycznych substancji, które są wytworzone przez organizm lub wykonane do organizmu (np. leków) i ich nieszkodliwe. Jednakże, gdyuszkodzeniu wątroby, te \. amoniaku, który jest wytwarzany w organizmie, gdy białka są trawione, jest jedną z substancji szkodliwych, które zwykle stosuje się w wątrobie nieszkodliwe. Wiele innych substancji, które mogą gromadzić się w organizmie, jeślinie działa wątroby oraz. Mogą one prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego.
encefalopatia wątrobowa może wystąpić nagle w ludzi, którzy wcześniej nie mieli żadnych problemów z wątrobą, gdy szkoda na wątrobę. Częściejstan jest u osób z przewlekłą chorobą wątroby.
encefalopatia wątrobowa może być wywołany przez:
Dehydration Eating zbyt wiele nieprawidłowości protein Electrolyte (zwłaszczaspadek potasu ) z wymiotami lub z lekami, takimi jak paracentezy lub przyjmujących leki moczopędne (\. Lub może pojawić się jako przewlekłą, postępującą chorobą, która jest skojarzona z przewlekłą chorobą wątroby. Objawy Objawy wiele zaczyna powoli i stopniowo nasilają lub mogą rozpocząć się nagle od początku poważne.
Objawy mogą być łagodne najpierw. Członkowie rodziny lub opiekunowie mogą zauważyć, że pacjent ma :
oddech stęchlizny lub słodkie odor Change w patterns Changes spać w thinking Confusion czyli mild Forgetfulness Mental fogginess Personality lub concentration Poor changes Poor nastrój judgment Worsening pisma ręcznego lub utraty innych małych ruchy rąk bardziej dotkliwe. Pacjenci encefalopatii wątrobowej często nie są w stanie zadbać o siebie, bo z tych objawów.
Egzaminy i testy układu nerwowego objawy mogą zmieniać. Objawy obejmują:
Coarse, \. Hospitalizacja jest wymagane.
Pierwszym krokiem jest rozpoznanie i leczenie wszelkich czynników, które mogły spowodować encefalopatii wątrobowej.
Krwawienie musi być zatrzymany. Jelita należy opróżnić krwi. Infekcje, niewydolność nerek, zaburzenia elektrolitowe ( i szczególnie potasu) należy traktować.
Podtrzymywanie życia mogą okazać się konieczne, aby pomóc w oddechu lub krążenia krwi, szczególnie jeśliosoba jest w śpiączce. Mózgu może pęcznieć, które mogą stanowić zagrożenie dla życia. Pacjenci z ciężkimi, przypadkach powtarzających encefalopatii można powiedział zmniejszyć białka w diecie w celu obniżenia produkcji amoniaku. Jednakże, poradnictwo dietetyczne jest ważne, ponieważ zbyt mało białka w diecie może powodować niedożywienie. Krytycznie chorych pacjentów może być konieczne specjalnie opracowane dożylnie lub rurka karmienia.
Laktuloza mogą być podane, aby zapobiec bakterie jelitowe z tworzenia amoniaku i jakośrodek przeczyszczający w celu usunięcia krwi z jelit. Neomycyna mogą być również stosowane w celu zmniejszenia do produkcji amoniaku przez bakterie jelitowe. Rifaksyminę,nowy antybiotyk, jest również skuteczne w encefalopatii wątroby. Leki uspokajające , uspokajające, a także wszelkie inne leki, które są rozkładane w wątrobie, należy unikać, jeśli to możliwe. Leki zawierające amonowy ( w tym niektóre leki zobojętniające ) Należy również unikać. Pozostałe leki i zabiegi mogą być zalecane. Mogą one mieć różne wyniki.
Outlook ( Prognoza ) Ostra encefalopatia wątrobowa może być uleczalny. Przewlekłe postacie choroby często są coraz gorsze, czy nadal wrócić.
Obie formy może spowodować nieodwracalne śpiączki i śmierci. Około 80% (8 z 10 pacjentów) umrzeć, jeśli idą w śpiączkę. Odzysk iryzyko stanu powrotu różnić od pacjenta.
Możliwa herniation Brain Complications Brain swelling Increased ryzyko:\n\n. Encefalopatia wątrobowa może gwałtownie się pogorszyć i stać sięstan alarmowy.
Profilaktyka Leczenie zaburzeń czynności wątroby może zapobiegać niektórym przypadki encefalopatii wątrobowej. Unikanie picia dużych ilości alkoholu i dożylnego leku może zapobiec wielu zaburzeń czynności wątroby.
Jeśli są jakieś objawy ze strony układu nerwowego u osób z rozpoznaną lub podejrzewaną chorobą wątroby, wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Alternatywne nazwy śpiączka wątrobowa ; encefalopatia – wątrobowe Referencje Garcia- Tsao G. Marskość wątroby i jej następstwa. In: Goldman L, Ausiello D, red.. Cecil Medicine.24-ta ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 156.
Data aktualizacji: 16.10.2011 aktualizacja przez : George F. Longstreth, M D, Klinika Gastroenterologii, Kaiser Permanente Medical Care Program, San Francisco, C A. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Dowiedz się na ten temat:
leki na przeziębienie jeżeli masz taką chęć.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: