Rak jelita grubego

Okrężnicy lub jelita grubego, rak jest rak, który rozpoczyna się w jelicie grubym ( okrężnica) i odbytnicy ( koniec okrężnicy ).
Inne rodzaje nowotworów mogą mieć wpływ na jelita, takich jak chłoniaki, guzy rakowiak, czerniak i mięsaki. Są to rzadkie. W tym artykule, stosowanie terminu \.
Przyczyny Według American Cancer Society, rak jelita grubego jest jedną z głównych przyczyn zgonów związanych z rakiem w Stanach Zjednoczonych. Jednak wczesne rozpoznanie często może prowadzić do całkowitego wyleczenia.
Prawie wszystko zaczyna się w okrężnicy gruczoły śluzówki jelita grubego i odbytnicy. Kiedy lekarze mówią o raku jelita grubego, zazwyczaj jest to, co mówią.
Nie ma jednej przyczyny raka jelita grubego. Prawie wszystkie raki okrężnicy rozpocząć się niezłośliwych zmian ( łagodne) polipów, które stopniowo rozwijają się w nowotwór.
Masz większe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, jeżeli:
są starsze niż 60 Are African American wschodnioeuropejskich descent Eatdieta bogata w czerwone lub przetwarzane meats Have raka gdzie indziej w body Have jelita polyps Have zapalnej choroby jelit. Dwa znajczęściej są :
Rodzinna polipowatość gruczolakowata ( F A P) Dziedziczna nonpolyposis rak jelita grubego ( H N P C C), znany również jako zespół Lyncha \u003c P\u003e co jesz może odgrywać rolę w ryzyko raka jelita grubego. Rak jelita grubego może być związane z dużą zawartością tłuszczu, niskie włókien diety i czerwonego mięsa. Jednak niektóre badania wykazały, że ryzyko nie spadnie po przełączeniu do diety bogate w błonnik, więc ten link nie jest jeszcze jasne,. Palenie papierosów i picie alkoholu są inne czynniki ryzyka raka jelita grubego. Symptomy Wiele przypadków raka jelita grubego nie ma objawów. Następujące objawy, jednak może wskazywać na raka jelita grubego :
bóle brzucha i tkliwość w dolnej abdomen Blood w stool Diarrhea, zaparcia lub inne zmiany w habits Narrow stools Weight jelita straty bez znanych reason Exams i testy z właściwego przesiewania,.
Lekarz wykona badanie lekarskie i naciśnij przycisk na Twojej okolicy brzucha. Fizykalne rzadko pokazuje żadnych problemów, choćlekarz może czuć zgrubienie ( masa) w brzuchu. Odbytnicy egzamin może ujawnić masę pacjentów z rakiem odbytnicy, ale nie raka okrężnicy.
Test na krew utajoną w kale ( F O B T) może wykryć niewielkie ilości krwi w stolcu, które mogą sugerować raka jelita grubego. Jednak badanie to jest często negatywny u pacjentów z rakiem okrężnicy. Z tego powodu,należy wykonać F O B T oraz kolonoskopii lub sigmoidoskopii. Ważne jest również, aby pamiętać, żepozytywne F O B T nie musi oznaczać, że masz raka. Testy Imaging ekranie i potencjalnie zdiagnozować raka jelita grubego to:
Uwaga Colonoscopy Sigmoidoscopy : Tylko kolonoskopia może zobaczyć całą okrężnicę, i jest to najlepszy test przesiewowy w kierunku raka jelita grubego.
Badania krwi , które mogą być wykonane to:
morfologia krwi ( C B C), aby sprawdzić, anemia Liver testów czynnościowych Jeśli lekarz dowiaduje się, że ma raka jelita grubego więcej testów zostaną wykonane. To się nazywa postoju. C T lub M R I, w jamie brzusznej, miednicy obszaru klatki piersiowej lub mózgu, mogą być stosowane w etapie raka. Czasami, skany P E T są również. Etapy raka jelita grubego są :
Stage 0 : bardzo wczesny rak w najgłębszej warstwie intestine Stage I: Rak jest w wewnętrznych warstwach colon Stage I I: nowotwór rozprzestrzenił się przez ścianę mięśni.
Leczenie Leczenie zależy od wielu rzeczy, w tym stadium raka. Generalnie, leczenie może obejmować:
Chirurgia ( najczęściejkolektomia ) w celu usunięcia cells Chemotherapy raka zabić terapii cells Radiation raka zniszczyć tkanki nowotworowej Chirurgii
Stage 0 raka okrężnicy może być traktowane przez. W etapie I, I I, I I I oraz raka, szersze operacja jest konieczna w celu usunięcia części okrężnicy, który jest nowotworowych.( Zobacz: resekcję okrężnicy)
Chemioterapia
Prawie wszyscy pacjenci z rakiem jelita grubego w I I I stopniu powinni otrzymać chemioterapię po zabiegu przez około 6 – 8 miesięcy. Nazywa się to chemioterapia uzupełniająca. Lek chemioterapii 5-fluorouracyl wykazano zwiększyć prawdopodobieństwo lekarstwo w ​​niektórych pacjentów.
Chemioterapia jest również stosowany w celu poprawy objawów i wydłużenia przeżycia u chorych na raka jelita grubego stopniu I V. irynotekan, oksaliplatyna, kapecytabina, 5-fluorouracyl i są trzy leki najczęściej używane. Oraz przeciwciała monoklonalne ( cetuksymabu Erbitux ) Panitumumab ( lek) bewacizumab ( Avastin ) i innych leków, są stosowane pojedynczo lub w połączeniu z chemioterapią. można otrzymać tylko jeden typ lub kombinację tych leków. Jest jakaś debata, czy pacjenci z etapem I I raka okrężnicy należy chemioterapię po operacji. Należy skonsultować się z onkologiem.
P R O M I E N I O W A N I E
Mimo że radioterapia jest czasami stosowany u pacjentów z rakiem jelita grubego, zwykle jest stosowany w skojarzeniu z chemioterapią u chorych na raka odbytnicy w I I I stopniu.
W przypadku pacjentów z chorobą stopniu I V, który rozprzestrzenił się do wątroby, różne zabiegi skierowane specjalnie do wątroby może być używany. Mogą to być:
Nagrywanie raka ( ablacja ) wydawanie chemioterapię lub radioterapię bezpośrednio do liver Freezing raka ( krioterapia) Grupy Wsparcia Chirurgii dodatkowych zasobów i informacji, patrz: grupy wsparcia raka okrężnicy.
Outlook ( Prognoza ) Rak jelita grubego jest w wielu przypadkachleczyć choroby, jeśli jest wcześnie wykryte.
Jak dobrze to zrobisz, zależy od wielu rzeczy, zwłaszczastadium raka. Ogólnie, podczas leczenia we wczesnym etapie, wielu pacjentów przeżyć co najmniej 5 lat po diagnozie.( Nazywa się to5- letnie przeżycie.)
W przypadkuraka jelita grubego nie wróci ( nawracające ) w ciągu 5 lat, uważa się wyleczyć. Etap I, I I, I I I i nowotwory są uważane za potencjalnie uleczalna. W większości przypadków, w stadium I V za raka nie utwardzany, choć są wyjątki.
Możliwa Complications Blockage z colon Cancer powracającego w colon Cancer rozprzestrzenia się na inne narządy lub tkanki ( przerzutów) rozwoju drugiego pierwotnego cancer When jelita skontaktować się z lekarzem specjalistą Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz :
. To może być ze względu na zwiększoną świadomość i przesiewania przez kolonoskopii.
Rak jelita grubego może być prawie zawsze objęte kolonoskopii w swoich najwcześniejszych i najbardziej uleczalne etapach. Prawie wszyscy mężczyźni i kobiety w wieku 50 i starsze powinny mieć przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Pacjenci z ryzykiem może wymagać wcześniejszej przesiewowe.
Colon przesiewowych raka mogą często znaleźć polipów zanim staną nowotworowych. Usunięcie tych polipów mogą zapobiec rakowi jelita grubego. Więcej informacji na stronie: Colon rak screening Colonoscopy Zmiana diety i stylu życia jest istotne. Niektórzy sugerują, że niskotłuszczowe i bogate w błonnik dieta może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.
Niektóre badania wykazały, że N L P Z ( aspiryna, ibuprofen, naproksen, celekoksyb) może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Jednak te leki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia serca i problemów. Większość organizacji eksperckich nie polecam, że większość ludzi wziąć te leki, aby zapobiec rakowi jelita grubego. Porozmawiaj z lekarzem o tym problemie. Alternatywne nazwy raka jelita grubego, raka – dwukropek, rak odbytnicy, rak – odbytnica ; Gruczolakorak – dwukropek ; Colon – adenocarcinoma Referencje Burt R W, Barthel J S, Dunn K B, wsp.. N C C N wytycznych praktyki klinicznej w onkologii. Przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. J Natl sprasowana Canc Netw.2010, 8:8-61.
Cunningham D, Atkin W, Lenz H J, Lynch H T, Minsky B, Nordlinger B, et al.rak jelita grubego.lancet.2010 ; 375:1030-1047.
Smith R A, Cokkinides V, Brooks D, Saslow D O W Brawley. Przesiewowych w kierunku raka w Stanach Zjednoczonych, 2010 :przegląd aktualnych wytycznych amerykańskich Cancer Society i kwestii w przesiewowych. J Clin C A Cancer.2010 ; 60:99-119.
Data aktualizacji: 07.02.2012 zaktualizowane: Yi Chen Bin – med. Leukemia / Bone Marrow Transplant Program, Massachusetts General Hospital. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Doczytaj tutaj więcej:
układ nerwowy teraz.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: