Celiakia – wlew

Celiakia jest chorobą, która uszkadza błony śluzowej jelita cienkiego i zapobiega jego części absorbujących żywności, które są ważne dla zachowania zdrowia. Szkoda jest wynikiem reakcji na jedzenie glutenu, który znajduje się w pszenicy, jęczmienia, żyta, owsa i ewentualnie. Przyczyny Dokładna przyczyna choroby trzewnej jest nieznany. Wyściółki jelita zawiera obszary zwane kosmki, które pomagają absorbować składniki odżywcze. Kiedy osoby z celiakią spożycia lub wykorzystania produktów, które zawierają gluten, ich układ odpornościowy reaguje uszkodzenia tych kosmków.
To uszkodzenie wpływa na zdolność do absorbowania substancji odżywczych prawidłowo. Osoba staje się niedożywione, nie ważne jak dużo jedzenia on lub ona zjada.
choroba może rozwijać się w dowolnym momencie w życiu, od dzieciństwa do późnej dorosłości. Ludzie którzy członka rodziny z celiakią są na większe ryzyko rozwoju choroby. Zaburzenie występuje najczęściej u osób rasy kaukaskiej i osób pochodzenia europejskiego. Kobiety są bardziej podatne niż mężczyźni. Ludzie celiakię są bardziej prawdopodobne, że : autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy i disease Down syndrome Intestinal cancer Intestinal Sjögrena syndrome Addison na intolerance Thyroid lymphoma Lactose disease Type 1 diabetes Symptoms Objawy celiakii. Jest to jeden z powodów, dlaczegodiagnoza nie zawsze od razu. Na przykład, jedna osoba może mieć zaparcia,sekunda może mieć biegunkę, a jedna trzecia może nie mieć problemu z kału.
Objawy żołądkowo-jelitowe to:
Ból brzucha, wzdęcia, gaz, lub indigestion Constipation Decreased apetyt ( może być również zwiększone lub bez zmian) Biegunka, albo stały lub wyłączyć i on Lactose nietolerancja (wspólne gdyosoba zostaje zdiagnozowana,. Służby zdrowia zleci wykonanie tych badań przeciwciał czy celiakia jest podejrzana.
Jeśli testy są pozytywne, endoskopia górnego jest zazwyczaj wykonywane do spróbowania kawałek tkanki (biopsja) z pierwszej części jelita cienkiego ( dwunastnica ). Biopsja może pokazaćspłaszczenie kosmków w części jelita poniżej dwunastnicy.
Badania genetyczne krwi jest również dostępna w celu ustalenia, które mogą być narażeni na choroby trzewnej.
obserwacji biopsja lub badanie krwi można zamówić kilka miesięcy po diagnostyce i leczeniu. Testy te ocenić odpowiedź na leczenie. Normalne wyniki oznaczają, że masz odpowiedź na leczenie, co potwierdza diagnozę. Jednak to nie oznacza, że​​choroba została wyleczona.
Leczenie Celiakia nie można wyleczyć. Jednak objawy znikną i kosmki w ściankach jelit uleczy, jeśli się przez całe życie diety bezglutenowej. Nie jeść pokarmy, napoje i leki, które zawierają pszenicę, jęczmień, żyto, owies i ewentualnie.
Musisz przeczytać żywności i leków uważnie etykiety szukać ukrytych źródeł tych ziaren i składników związanych z nimi. Ponieważ ziarna pszenicy i jęczmienia są powszechne w amerykańskiej diety, trzyma się tej diety jest trudne. Z wykształcenia i planowania, będzie leczyć.
Nie powinieneś rozpocząć dietę bezglutenową, zanim rozpoznano. Rozpoczęcie diety wpłynie testy na choroby.
służby zdrowia może przepisać witaminowo-mineralnych suplementów skorygować niedobory żywieniowe. Czasami, kortykosteroidy (takie jak prednizon) może być również przewidziany dla krótkotrwałego użytku lub jeśli masz wlew, że nie reaguje na leczenie. Po dobrze wyważony, diety bezglutenowej jest na ogółtylko leczenie trzeba zatrzymać dobrze.
Po rozpoznaniu uzyskać pomoc wykwalifikowanego dietetyka, który specjalizuje się w celiakii i diety bezglutenowej. Grupa wsparcia może również pomóc w radzeniu sobie z chorobą i diety. Grupy Wsparcia Aby uzyskać dodatkowe informacje i pomoc, patrz organizacji wymienionych w celiakii zasobów choroby.
Outlook ( Prognoza ) Po diety bezglutenowej leczy uszkodzenia jelit i zapobiega dalszym szkodom. Uzdrowienie to najczęściej występuje w ciągu 3 – 6 miesięcy u dzieci, ale może to potrwać 2 – 3 lata u dorosłych.
Rzadko długotrwałe szkody zostanie dokonane do błony śluzowej jelita przeddiagnoza jest.
Niektóre problemy spowodowane przez choroby trzewnej nie może poprawić, np. krótszym niż oczekiwano wzrostu i uszkodzenia zębów.
Możliwe Powikłania Musisz dokładnie nadal stosować dietę bezglutenową. Kiedy leczonachoroba może powodować zagrażające życiu powikłania.
Opóźnienie rozpoznania lub nie przestrzegania diety powoduje ryzyko dla powiązanych warunków, takich jak : choroba autoimmunologiczna disorders Bone (osteoporoza, kyphoscoliosis, złamania ) niektóre rodzaje jelit morfologii krwi cancer Low (niedokrwistość) we krwi Niski.
Zapobieganie Ponieważdokładna przyczyna nie jest znana, nie jest znany sposób, aby zapobiec rozwojowi choroby trzewnej. Jednak zdając sobie sprawę z czynników ryzyka ( takich jak o członka rodziny z zaburzeniami ) mogą zwiększyć swoje szanse na wczesnej diagnostyki, leczenia i długiego i zdrowego życia.
Alternatywne Nazwy wlew ; Nontropical wlew ; nietolerancja glutenu; gluten wrażliwe enteropatią
Referencje Zielona P H, Cellier C.celiakia. N Engl J Med.2007 ; 357:1731-1743.
Semrad C E, Powell D W. Podejście do pacjenta z biegunką i zaburzeniami wchłaniania. W: Goldman L, Ausiello D, eds.. Cecil Medicine.+23-sza ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2007 : chap 143.
Data aktualizacji : 20.01.2010 zaktualizowana przez: David C. Dugdale, I I I, M D, profesor medycyny, Zakład Medycyny Ogólnej, Wydział Medycyny University of Washington School of Medicine oraz George F. Longstreth, M D, Klinika Gastroenterologii, Kaiser Permanente Medical Care Program, San Diego, Kalifornia. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Dowiedz się na ten temat:
układ moczowy kiedy będziesz mógł.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: