Pęknięcie czaszki

Pęknięcie czaszki jestzłamanie lub przerwa w czaszkowych (czaszka) kości.
Zobacz także: wstrząs
Rozważania złamania czaszki może wystąpić z urazami głowy. Choćczaszka jest wytrzymały, odporny i zapewnia doskonałą ochronę dla mózgu, uderzenia ciężkim lub cios może spowodować złamania czaszki. To może towarzyszyć urazu mózgu.
mózg może wpływać bezpośrednio uszkodzeniem tkanki nerwowej systemu i krwawienia. Mózg może też mieć wpływ pośrednio przez skrzepy krwi, które tworzą pod czaszką, a następnie skompresować podstawowej tkanki mózgu podtwardówkowy lub zewnątrzoponowe krwiak).
proste złamanie jestprzerwa w kości bez uszkodzenia skóry.
liniowy złamania czaszki jestprzerwa w kości czaszki przypominającego cienką linię, bez rozłamu, depresja czy zniekształceń kości.
przygnębiony złamania czaszki jestprzerwa w kości czaszki (lub \.
złamanie związek wiąże się włamać, lub utratę, skóry i rozłamu kości. trauma Falls Causes Head, wypadki samochodowe, fizyczne napaści i sports Symptoms Bleeding z rany, uszy, nos, czyli około eyes Bruising za uszami lub pod eyes Changes w uczniów (rozmiary nierówne, nie reagujące na światło) Confusion Convulsions Difficulties z balance Drainage jasnych lub krwawe. Guz lub siniak może trwać do 24 godzin do rozwijania.
Pierwszy Pomoc 1. Sprawdź dróg oddechowych, oddechu i krążenia. Jeśli to konieczne, rozpocząć sztuczną wentylację i C P R.
2. Należy unikać przenoszenia ofiary ( chyba że jest to absolutnie konieczne ), aż do przybycia pomocy medycznej. Pouczać kogoś, aby zadzwonić 911 ( lublokalny numer alarmowy) do pomocy medycznej.
3. Jeśliposzkodowany musi być przeniesiony, zadbać o stabilizację głowy i szyi. Połóż dłonie po obu stronach głowy i na ramionach. Nie dopuścićszef zginać do przodu lub do tyłu, albo skręcić lub obrócić.
4. Dokładnie sprawdzić miejsca urazu, ale nie badać w lub wokół miejsca z obcego obiektu. To może być trudne wiedzieć, czyczaszka jest pęknięta lub depresji ( wgnieciony w ) w miejscu urazu.
5. W przypadku krwawienia, mocno uciskaj czystą szmatką, aby kontrolować utratę krwi w szerokim zakresie.
6. Jeżeli wchłania krwi przez nie usunąć oryginalne tkaniny. Zamiast stosować dodatkowe ubranie na szczycie i nadal naciskać.
7. Jeżeli poszkodowany wymiotuje, stabilizację głowy i szyi ( jak określono w pkt 3 powyżej), a następnie ostrożnie obrócić poszkodowanego na bok, aby uniknąć zadławienia się wymiocinami.
8. Jeżeliposzkodowany jest przytomny i wystąpienia któregokolwiek z wymienionych powyżej objawów, możliwość przewozu do najbliższej placówki medycznej w nagłych (nawet jeślipacjent nie myśleć pomoc medyczna jest konieczna).
dodając wewnętrzny link
N I E N O T Do przenieść poszkodowanego, chyba że jest to absolutnie konieczne – urazy głowy mogą być związane z urazami rdzenia. N I E usunąć obiekty wystające. Nie dopuszczać ofiara nadal angażować się w aktywności fizycznej. N I E zapomnij obserwować ofiarę ściśle aż nadejdzie pomoc medyczna. Nie poddawaj ofierze żadnych leków przed konsultacją z lekarzem. Nie pozostawiać poszkodowanego samego, nawet jeśli nie istnieją żadne reklamacje i oczywiste urazy. Kiedy skontaktować się z lekarzem Professional There są problemy z oddychaniem lub krążeniem. Bezpośredni ciśnienie nie zatrzymać krwawienie z nosa, uszu, czy ranę. Nie ma drenaż z przezroczystego płynu z nosa lub uszu. Nie ma obrzęk twarzy, krwawienie lub zasinienie. Istniejeprzedmiot wystający z czaszki. Poszkodowany jest nieprzytomny, przeżywa konwulsje, ma wiele obrażeń, wydaje się być w każdym niebezpieczeństwie, lub nie jest przejrzysty. Zapobieganie 1. Użyj siedzeniami lub pasów bezpieczeństwa Ilekroć w pojeździe silnikowym.
2. Użyj kasków rowerowych zawsze, łyżwiarstwo, narciarstwo, wspinaczka, lub uprawiasz sport kontaktowy.
3. Używaj sprzętu zaprojektowanego specjalnie dla tego rodzaju sportu lub rekreacji, w którym bierzesz udział.
4. Zapewnić odpowiedni nadzór nad dziećmi w każdym wieku.
5. Nie pozwalać dzieciom na rowerze lub łyżwach w nocy.
6. Zapewnić i nosić bardzo widoczne ubranie.
7. Naucz dzieci do przestrzegania zasad ruchu drogowego i sygnałów.
8. Kształcić osoby o ryzyku różnej pracy, rekreacyjne lub działalności sportowej i jak uniknąć obrażeń.
9. Zgłaszać wszelkie zastrzeżenia można mieć o nadużycia.
Alternatywne nazwy podstawnej złamania czaszki ; Depressed złamania czaszki ; Linearny złamania czaszki Referencje Biros M H, Heegaard M Y.uraz głowy. W: Marx J A, red.. Rosen Medycyna ratunkowa : Concepts and Clinical Practice.+7-gi ed. Philadelphia, P A : Mosby Elsevier, 2009 : rozdział 38.
Leveque J C, Hoff J T. Neurochirurgia. W : Greenfield L J, Mulholland M W, Oldham K T, Zelenock G B, Lillemoe K D, eds.. Greenfield w Chirurgia: naukowe zasady i praktyka.4th ed. Philadelphia, P A : Lippincott Williams \u0026 Wilkins, 2005 : chap 114.
Data aktualizacji : 08.01.2012 zaktualizowana przez: Jakub L. Heller, M D, M H A, Emergency Medicine, Virginia Mason Medical Center, Seattle, Waszyngton. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Pomyśl o tym:
cetyryzyna w tej chwili.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: