Blisko utonięcia

\.
Jeśliosoba została uratowana od prawie Drowning sytuacji, szybkiego udzielania pierwszej pomocy i pomocy lekarskiej są bardzo ważne.
Considerations Thousands ludzi utopić w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Większość drownings występować w niewielkiej odległości bezpieczeństwa. Natychmiastowe działanie i pierwsza pomoc może zapobiec śmierci. Osoba, która tonie zazwyczaj nie może krzyczeć o pomoc. Być wyczulony na oznaki utonięcia. Dzieci mogą utopić w zaledwie kilkunastu centymetrów wody. Być może można przywrócić tonącego człowieka nawet po długim okresie pod wodą, zwłaszcza gdyczłowiek jest młody i był w bardzo zimnej wodzie. Podejrzewam wypadek jeśli widzisz kogoś w wodzie w ubraniu. Uważaj na nierównych ruchów pływackich, co jest znakiem, żepływak jest zmęczony. Częstociało tonie i tylkogłowa pokazuje nad wodą. Causes Attempted suicide Blows do głowy lub napady drgawkowe, natomiast w water Drinking alkoholu podczas łodzi lub swimming Falling przez cienką ice Inability pływać lub paniki podczas swimming Leaving małych dzieci bez nadzoru wokół wanny i pools Symptoms Objawy może się różnić, ale mogą obejmować:
skóra brzucha distention Bluish. Nie wsiadaj do wody lub wyjść na lód, chyba że jesteś absolutnie pewien, że jest bezpieczny. Rozszerza długiej tyczki lub oddział na osobę, lub użyć rzut liny przymocowane do rozkwitu obiektu, takich jak pierścień życia lub kamizelki. Wrzucić go do osoby, a następnie pociągnij go lub ją do brzegu. Jeśli są szkoleni w ludzi ratujących, nie tak od razu tylko jeśli jesteś absolutnie pewien, że nie spowoduje to zaszkodzić. Należy pamiętać, że ludzie, którzy upadli przez lód może nie być w stanie uchwycić obiekty w ich zasięgu lub przytrzymać podczas wyjmowania z bezpieczeństwem. Jeśli danej osoby poszkodowany nie oddycha, rozpocząć sztuczną wentylację tak szybko jak to możliwe. Często oznacza to rozpoczęcie procesu oddychania, a jednocześnie w wodzie.
Dalej do oddychania dla osoby co kilka sekund podczas przenoszenia go lub ją do wyschnięcia ziemi. Raz na lądzie, w razie potrzeby dać C P R. Aby uzyskać pomoc krok po kroku instrukcje dotyczące oddechu ratunkowej, patrz artykuł na C P R.
Należy zawsze zachować ostrożność podczas przemieszczania się osobę, która tonie. Załóżmy, żeosoba może mieć karku lub uraz kręgosłupa i uniknąć skręcania lub zginania swój kark. Trzymaj głowę i szyję bardzo jeszcze podczas C P R i podczas ruchu osoby. Możesz taśma głowę do tablicy lub noszach, lub zabezpieczyć szyję przez umieszczenie walcowane ręczniki lub inne obiekty wokół niego.
następujące czynności dodatkowe :
udzielić pierwszej pomocy dla innych poważnych obrażeń. Przechowywaćosoba spokojna i nadal. Natychmiast szukać pomocy medycznej. Usuń wszystkie zimne, mokre ubranie od osoby i obejmuje z czymś ciepłym, jeśli to możliwe. To pomoże zapobiec hipotermii. Osoba może kaszleć i mieć trudności z oddychaniem po ponownym uruchomieniu oddychaniem. Uspokoić osoby, dopóki nie skorzystać z pomocy lekarskiej. N I E N O T Do próbę ratowania basen samodzielnie, chyba że są szkoleni w Ratownictwa Wodnego. Nie idź na nierównym lub burzliwe wody, które mogą narazić Cię. Nie wychodź na lód by uratować tonącego, jeśli można dotrzeć do osoby z ramienia lub obiektu rozszerzonego. Manewr Heimlich nie jest częścią rutynowego ratowania blisko drownings jest. Nie należy wykonywać manewr Heimlich chyba że powtarzające się próby pozycji drogi oddechowe oraz do korzystania ratunku oddycha, aby usunąć powietrze do płuc zakończyły się niepowodzeniem i podejrzewasz, że danej osoby w drogach oddechowych jest zablokowany. Wykonanie manewru Heimlich zwiększa szansę, żenieprzytomna osoba będzie wymiocinami i następnie dusić na wymiocin. Kiedy skontaktować się z medycznego Jeśli nie możesz uratować tonącego bez narażania siebie, zadzwoń do pomocy medycznej w nagłych natychmiast. Jeśli jesteś przeszkolony i jest w stanie uratować osobę, zrób to, a następnie zadzwonić do pomocy medycznej.
Wszystkie niemal toną pacjenci powinni być sprawdzone przez lekarza. Nawetosoba może ożywić szybko na miejscu, powikłania płuc są wspólne. Chemicznej ciecz i ciało (elektrolit) zachwiania równowagi mogą rozwijać i inne traumatyczne urazy mogą być obecne.
Prevention Avoid picie alkoholu kiedykolwiek pływanie lub łodzi. Drowning mogą wystąpić w każdym pojemniku z wodą. Nie zostawiaj żadnych stojąco wody (w pustych basenach, wiadra, skrzynie lodu, baseny kiddy lub wanny ). Zabezpieczyć pokrywę sedes z urządzeniem bezpieczeństwem dzieci. Ogrodzenie wszystkie baseny i uzdrowiska. Zabezpiecz wszystkie drzwi na zewnątrz, i zainstalować basen i drzwi alarmy. Jeśli twoje dziecko nie ma, sprawdzić basen natychmiast. Nigdy nie pozwalaj dzieciom pływać samodzielnie lub bez nadzoru, niezależnie od ich zdolności do pływania. Nigdy nie zostawiaj dzieci samych na dowolny okres czasu lub pozwolić im zostawić pole widzenia około każdym basenie lub wód. Drownings miały miejsce, gdy rodzice w lewo \. Przestrzegać zasad bezpieczeństwa wody. Weź kurs bezpieczeństwa wody. Alternatywne Nazwy Drowning – blisko Referencje Richards D B, Knaut A L. Drowning. W: Marx J A, Hockberger R S, R M Ściany, et al, eds.. Rosen Medycyna ratunkowa : Concepts and Clinical Practice.+7-gi ed. Philadelphia, P A : Mosby Elsevier, 2009 : chap 143.
Data aktualizacji : 04.01.2011 zaktualizowana przez: Jakub L. Heller, M D, M H A, Emergency Medicine, Virginia Mason Medical Center, Seattle, Waszyngton. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Naucz się czegoś jeszcze:
lek na żołądek w tym momencie.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: