Złamane kości

Jeśli większa presja na kości niż może stanąć, będzie podzielone lub złamać. Złamanie każdej wielkości, nazywa sięzłamania. Jeślizłamana kość nakłuć skórę, to się nazywaotwartą złamania (złamania związek).
złamanie stres jestpęknięcie włosowate w kości, która rozwija się z powodu powtarzających się lub długotrwały sił przeciwko kości. Rozważania Trudno powiedzieć do zwichnięcia kości ze złamaną kością. Jednak obie sytuacje awaryjne i podstawowe pierwsze kroki pomocy sątakie same.
Przyczyny Oto najczęstsze przyczyny złamania kości :
Upadek z wysokości\n. W razie potrzeby zadzwonić pod numer 911 i rozpocząć sztuczną wentylację i C P R, lub krwawienie sterowania. Trzymaj osoby nadal i uspokoić. Zbadaj osobę blisko innych urazów. W większości przypadków, jeśli pomoc medyczna reaguje szybko, pozwalają na personel medyczny do podejmowania dalszych działań. Jeśli skóra jest uszkodzona, powinna być traktowana natychmiast, aby zapobiec zakażeniu. Nie wdychać na ranę lub badać go. Jeśli to możliwe, lekko przemyć ranę, aby usunąć widoczny brud lub inne zanieczyszczenia, ale nie energicznie szorować lub przemyć ranę. Pokrywa z jałowym opatrunkiem. W razie potrzeby unieruchomić złamaną kość z szyny lub procy. Możliwe szyny zawierać zwija gazetę lub listew drewnianych. Unieruchomić obszar zarówno powyżej i poniżejrannych kości. Zastosuj okłady z lodu, aby zmniejszyć ból i obrzęk. Podjęcie kroków w celu uniknięcia szoku. Połóż mieszkanie osoby, podnieść stopy o 12 centymetrów nad głową, i obejmują osoby z płaszczem lub kocem. Nie należy jednak przenieść osobę, jeżeli szkodagłowy, szyi lub pleców jest podejrzana. K O N T R O L A O B I E G krwi Sprawdź danej osoby krążenie krwi. Naciśnij mocno na skórę poza miejscu złamania.( Na przykład, jeślizłamanie jest w nogę, naciśnij na pieszo). Należy najpierw blanszowania białą a następnie \. Inne oznaki, że krążenie jest niewystarczające to blady lub niebieski skóry, drętwienie lub mrowienie i utratę tętna. Jeśli cyrkulacja jest słaba i przeszkolony personel nie zostaną szybko dostępny, spróbuj wyrównać kończynę w normalnej pozycji spoczynkowej. Pozwoli to zmniejszyć obrzęk, ból i uszkodzenia tkanek z powodu braku krwi.
K R W A W I E N I A T R E A T Umieśćsuche, czyste płótno na ranie, aby go ubrać. Jeżelikrwawienie, stosuje się bezpośredniego nacisku na miejsce krwawienia. Nie należy stosować opaski uciskowej na kończynie, aby zatrzymać krwawienie, chyba że jest zagrożenie dla życia. N I E N O T D O przenieść osobę, chyba żezłamana kość jest stabilny. Nie należy przesuwać osoby z kontuzjowanego biodra, miednicy lub nogi górnej, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli musisz przenieść osobę, pociągnąć tę osobę do bezpieczeństwa przez ubraniu (np. poprzez ramionach koszuli, pasek lub spodni nogi ). Nie ruszaj się osobę, która ma możliwego urazu kręgosłupa. N I E należy próbować wyprostować kości lub zmienić swoją pozycję, chyba że krążenie krwi pojawia się utrudnione. N I E próbować przesunąć podejrzenie urazu kręgosłupa. N I E przetestować Bone zdolność do poruszania się. Kiedy skontaktować się z medycznego 911 połączeń :
Istniejepodejrzenie złamane kości w obrębie głowy, szyi, lub z powrotem. Istniejepodejrzenie złamane kości w stawie biodrowym, miednica, czy górna część nogi. Nie można całkowicie unieruchomić szkody na miejscu przez siebie. Istnieje poważne krwawienie. Obszar poniżej kontuzjowanego stawu jest blada, zimna, wilgotna lub niebieski. Nie makości wystających przez skórę. chociaż inne połamane kości nie może być wezwanie pogotowia ratunkowego, wciąż zasługują na pomoc lekarską. Zadzwoń do swojego lekarza rodzinnego, aby dowiedzieć się gdzie i kiedy należy rozpatrywać.
Jeślimałe dziecko nie chce położyć ciężar na ręce lub nodze po wypadku, nie będzie przenieść rękę lub nogę, czy można wyraźnie zobaczyć deformacji, załóżmy, że dziecko ma złamaną kość i uzyskać.
Prevention Wear ochronny podczas jazdy na nartach, jazda na rowerze, jazdę na rolkach, a udział w sportach kontaktowych. Dotyczy to również kaski, bloki łokcia, kolana poduszek i elektrody golenie. Tworzenie bezpiecznego domu dla małych dzieci. Schody Gate i aktualizację systemu Windows zamknięty. Naucz dzieci, jak być bezpieczne i uważaj na siebie. Nadzorować dzieci uważnie. Nic nie zastąpi nadzoru, bez względu na sposób bezpiecznydla środowiska lub sytuacja wydaje się być. Zapobieganie upadkom, nie stojąc na krzesłach, topy bez recepty lub innych przedmiotów nietrwałych. Usuń rzucać dywanów i przewody elektryczne od podłóg. Użyj poręcze na klatkach schodowych i bez poślizgu maty w wannie. Kroki te są szczególnie ważne dla osób starszych. Alternatywne Nazwy Bone – broken ; złamanie; złamanie Stress Referencje Browner B D, Jowisz J B, Levine A M, Trafton P G, Krettek C, eds.. Skeletal Trauma.4th ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2008..
Geiderman J M. Ogólne zasady ortopedycznych urazów. W: Marx J, red.. Rosen Medycyna ratunkowa : Concepts and Clinical Practice.6-gi ed. St Philadelphia, Pa : Mosby Elsevier, 2006 : rozdział 46.
Data aktualizacji : 02.05.2009 Aktualizowane przez : Linda J.. Vorvick, M D, Dyrektor Medyczny, Medex Northwest Division Studiów asystentów lekarza, University of Washington, School of Medicine. Także recenzja David Zieve, M D, H A M, dyrektor medyczny i. D.. M., Inc.
.Naucz się czegoś jeszcze:
arthrostop jeśli zechcesz.

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: